Обсерваторія SOHO зазнімкувала потужний сонячний шторм

Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала кадри, зроблені сонячною обсерваторією SOHO. Вони демонструють серію недавніх спалахів на Сонці.

У вихідні 10–12 травня 2024 року нашу планету накрила найбільша за останні десятиліття геомагнітна буря. Поки багато жителів Землі насолоджувалися барвистими полярними сяйвами, що дісталися далеко на південь, багатьом космічним апаратам довелося вельми непросто під впливом неймовірно сильного сонячного вітру й електромагнітного випромінювання.

Розташована між Сонцем і Землею сонячна обсерваторія SOHO зафільмувала всі події, що відбувалися в ті дні на Сонці. Опублікований ESA ролик демонструє, як наше світило вивергло кілька хмар частинок, які потім попрямували до Землі.

Особливо потужний спалах стався 11 травня, що демонструє збільшення «зашумленості» відео. Це пов’язано зі збільшенням рівня випромінювання, що впливало на електроніку апарата.

Варто зазначити, що самого Сонця не видно на кадрах SOHO. Річ у тім, що вони були зроблені приладом LASCO, який являє собою коронограф. Це телескоп із диском, що закриває центр огляду. Блокуючи пряме світло від Сонця, LASCO може бачити світло від корони, яка його оточує. Що стосується двох яскравих об’єктів ліворуч і праворуч від нього, то це Юпітер і Венера.

Ви також можете почитати про рекордний спалах, що стався на Сонці кілька днів тому.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine