Низькочастотні гравітаційні хвилі не піддаються науковому поясненню

У 2023 році вчені виявили наногерцові гравітаційні хвилі, але їхнє походження досі залишається загадкою. Існує гіпотеза, що ці хвилі виникли внаслідок фазового переходу першого порядку, коли структура Всесвіту змінилася під час його розширення й охолодження. Однак нові дослідження ставлять під сумнів це припущення.

Низькочастоті гравітаційні хвилі
Низькочастотні гравітаційні хвилі поки залишаються загадкою для науки. Ілюстрація: popsci.com

Деякі науковці вважають, що ці низькочастотні хвилі з’явилися під час фазового переходу, що відбувся незабаром після Великого вибуху. І цей процес, окрім іншого, згенерував усі відомі на сьогодні фундаментальні частинки.

Проте є важлива деталь. Дослідження показують, що для утворення хвиль з такими низькими частотами перехід мав би бути надзвичайно холодним. Це створює проблему, оскільки переохолоджені переходи відбуваються повільніше, ніж розширюється Всесвіт, що робить їх реалізацію малоймовірною.

Якби процес пришвидшився на останніх етапах, це могло б змінити частоту хвиль, виключивши їх із наногерцового діапазону. Отже, ймовірно, що наногерцові гравітаційні хвилі не пов’язані з переохолодженими фазовими переходами.

Якщо ж такі хвилі справді виникають через фазові переходи першого порядку, це означало б необхідність відкриття нової фізики для пояснення цього явища.

Результати дослідження підкреслюють необхідність більш ретельного аналізу надхолодних переходів. Їхня повільність робить традиційні методи визначення завершеності неефективними, що вимагає розробки нових, точніших методів.

Взаємозв’язок між енергетичним масштабом переходів і частотою хвиль є складним, тому для дослідження гравітаційних хвиль і надхолодних переходів потрібен ретельний підхід. Розуміння цього питання сприятиме кращому поясненню походження Всесвіту, а також допоможе у вивченні різних явищ, таких як проникнення води через скелю, фільтрація кави та поширення лісових пожеж.

Раніше ми повідомляли про те, як загадку Антикітерського механізму розгадали завдяки гравітаційним хвилям.

За матеріалами techexplorist.com

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли