Новий український дрон здатний бомбити росіян з відстані 2000 км

Українські військові визнали, що у них є дрон, здатний пролетіти 2000 км. І це — не камікадзе. Літальний апарат, збудований на основі якогось легкомоторного літака, здатний дистанційно скидати бомби вагою до 250 кг і повертатися на базу.

Український безпілотник. Джерело: orbitaltoday.com

Новий український безпілотник

31 січня 2025 року Командування безпілотних систем Збройних сил України опублікувало повідомлення, в якому підтвердило наявність у них на озброєнні важких дронів-бомбардувальників. Про це повідомляє видання Orbital Today.

По об’єктах у глибині російської території Україна завдає ударів вже не перший місяць. Проте переважно вважається, що робиться це за допомогою дронів-камікадзе великої дальності, тобто суто одноразових апаратів.

Про те, що серед застосовуваних ЗСУ засобів є і такі безпілотники, що здатні скидати бомби дистанційно і повертатися назад на українську територію, вперше повідомило у квітні 2024 року видання Forbes. Тоді один з таких апаратів упав на території росії на відстані 1000 км від кордону з Україною.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Повідомлялося, що такі безпілотні бомбардувальники застосовувалися для того, аби дистанційно скидати 100-кілограмові бомби на завод Алабуга в Татарстані. Коштували вони тоді нібито 90 тис. доларів, що для зброї такого радіуса дії зовсім небагато. Проте того разу в ЗСУ так нічого і не підтвердили.

Що це за безпілотник?

І ось тепер існування безпілотного бомбардувальника, здатного пролетіти 2000 км і повернутися назад, підтверджено. Щоправда, у ЗСУ так і не розповіли, що ж він собою являє. Зрозуміло, що йдеться про комерційний або спортивний літак, переобладнаний для дистанційного керування. Проте про яку саме модель мова — досі невідомо.

За однією з версій, це удосконалений безпілотник Ninja, збудований київською компанією Aerosor. Він може пролетіти 600 км з вантажем бомб у 160 кг. Щоправда, і сам він дуже схожий на іншу українську розробку — A-22 Foxbat від Aeroprakt. Один такий розбився минулого року під час спроби атакувати ту саму Алабугу, а ще два таки змогли завдати виробництву відчутної шкоди.

Ще один кандидат на роль основи для українського безпілотного бомбардувальника — E-300 Enterprise від української компанії AeroDrone. Заявлено, що він може пролетіти 3100 км із 300 кг вантажу.

Чому Україна переходить на бомбардувальники

Усі ці моделі важких безпілотників Україна використовувала для ударів по росії й раніше. Але тільки як камікадзе. Варіант у вигляді з бомбардувальниками знадобився для того, аби збільшити частоту атак, адже для цього треба використовувати дрони повторно.

За словами міністра стратегічної промисловості України Германа Сметаніна, Україна виробила за рік 30 тис. безпілотників, однак будь-яка промисловість має свої обмеження. Тож багаторазовий бомбардувальник — дійсно хороша ідея.

За матеріалами orbitaltoday.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів