Новонароджені зорі у Магеллановій Хмарі відкрили таємниці раннього Всесвіту

Вчені вивчили молоді зорі у Малій Магеллановій Хмарі. Ця карликова галактика дуже схожа на ті зоряні системи, що існували 10 млрд років тому. Тож, дослідники отримали уявлення, як процеси народження світил проходили в ті часи.

Мала Магелланова Хмара
Мала Магелланова Хмара. Джерело: cosmicpursuits.com

Новонароджені зорі у Малій Магеллановій Хмарі

Мала Магелланова Хмара — це невелика неправильна галактика, що є супутником Чумацького Шляху. Нещодавно астрономи з Осакського університету в Японії опублікували дослідження, присвячене вивченню новонароджених зір у цій системі.

Особливу увагу дослідників привернула молода зоря Y246. Вона випускала потужні потоки молекул газу одразу у двох протилежних напрямках. За даними досліджень швидкість їх сягала 54 тис. км/год.

Зорі у Малій Магеллановій Хмарі
Зображення зорі Y246. Джерело: phys.org

Такі потоки є звичайним явищем для молодих зір Чумацького шляху. Вважається, що вони пригнічують гравітаційне стискання протозір, що дозволяє їм виростати до більших розмірів. Але у Малій Магеллановій Хмарі цей процес спостерігали вперше.

Зореутворення у ранньому Всесвіті

Мала Магелланова Хмара цікава тим, що у ній дуже мало елементів, важчих за гелій. Це називається низькою металічністю. 10 млрд років тому такими були більшість галактик. Вчені припускають, що в таких умовах зореутворення може відбуватися якось не так, як у сучасних галактиках.

Серед усіх реліктів тієї далекої епохи Мала Магелланова Хмара є найближчим до Землі. Це робить її зручним об’єктом для дослідження. І новонароджені світила у ній свідчать, що процеси зореутворення, які відбувалися у Всесвіті декілька мільярдів років тому мало відрізнялися від сучасних.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine