Німеччина та Японія направлять місію до Фаетона

Німецький аерокосмічний центр (DLR) та Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) домовилися організувати спільну міжпланетну місію DESTINY+. Її метою стане астероїд Фаетон (3200 Phaethon).

Космічний апарат DESTINY+ (концепт). Джерело: JAXA/Kashikagaku

Цей об’єкт був відкритий у 1983 році і став першим в історії астероїдом, який виявили на знімках, зроблених космічним апаратом — інфрачервоною орбітальною обсерваторією IRAS. Шестикілометровий «небесний камінь» швидко привернув увагу вчених своїми незвичайними орбітальними характеристиками. Річ у тім, що Фаетон рухається вельми витягнутою орбітою, що перетинає орбіти всіх планет земної групи, а її перигелій знаходиться на відстані всього 21 млн км від сонячної поверхні.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Практично одразу після відкриття Фаетона астрономи запідозрили, що він якось пов’язаний із метеорним потоком Гемінід, який щорічно спостерігається у першій половині грудня (його максимум припадає на 13-14 грудня). Річ у тому, що елементи орбіти астероїда практично збігаються з орбітальними параметрами метеорних частинок цього рою. Було висунуто припущення, що Фаетон має протяжний пиловий хвіст. Щоразу, коли Земля проходить через нього, частки пилу входять у земну атмосферу і спостерігаються як метеори, що «вилітають» із сузір’я Близнюків (Gemini).

У 2018 році зонд PSP підтвердив цю теорію, зазнімкувавши хвіст Фаетона. Щоправда, його походження й досі залишається предметом дискусій. Згідно з однією з версій, насправді це небесне тіло є виродженою кометою, яка «розгубила» всі свої леткі речовини. Можливо також, що кілька тисяч років тому астероїд пережив зіткнення, після якого він бридбав хвіст.

DESTINY+ повинен відповісти на це та багато інших питань. Він стартує у 2024 році, і за чотири роки виконає проліт Фаетона на відстані близько 500 км. Під час зближення автоматичний розвідник проведе аналіз частинок хвоста та визначить його походження, а також природу самого астероїда. План польоту передбачає, що за рік космічний апарат повернеться до Землі. У разі рішення про продовження місії, гравітація нашої планети буде використана для того, щоб направити його до нової цілі.

За матеріалами https://www.dlr.de

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів