Ніагарський болід: астрономи дослідили найменший відомий астероїд

У листопаді 2022 року над Ніагарським водоспадом вибухнув болід, який отримав назву 2022 WJ1. На основі отриманих тоді даних вчені змогли визначити його параметри. Він виявився найменшим серед тих, які вдалося як слід розгледіти.

Болід над Ніагарським водоспадом
Болід над Ніагарським водоспадом. Джерело: phys.org

Болід над Ніагарським водоспадом

19 листопада 2022 року над Ніагарським водоспадом вибухнув болід. Так називають явище, коли великий космічний камінь входить у щільні шари атмосфери Землі й перетворюється на вогняну кулю.

Тоді ця подія, хоча і наробила галасу, але не стала несподіванкою для науковців. Річ у тім, що астероїд 2022 WJ1 астрономи помітили ще за кілька днів до того. Майже одразу стало зрозуміло, що він іде на зіткнення із Землею. При цьому небезпека була визначена як мінімальна, оскільки при його орієнтовному розмірі й куті зближення досягнути Землі він не мав.

Трохи згодом стало зрозуміло, що зіткнення відбудеться в районі Великих Озер у Північній Америці. Тож усі автоматичні камери, що в цьому районі спостерігають за небом, були підготовлені до спостереження за шоу. Тому під час падіння болід вдалося роздивитися з кількох точок.

Саме на цих спостереженнях і ґрунтується дослідження науковців із Західного Університету та Ловеллівської обсерваторії. Вони виявили, який розмір мав 2022 WJ1 та з якого матеріалу складався.

Найменший астероїд

Дослідження зроблені шляхом порівняння даних, отриманих, коли камінь ще перебував у космосі, з тими, що були отримані під час його падіння. Саме завдяки їм науковці дізналися, що діаметр тіла складав лише від 40 до 60 см.

Це робить його найменшим астероїдом, який коли-небудь настільки докладно вивчали. Може здатися дивним, але настільки маленьке тіло дійсно можна так назвати. Річ у тім, що альтернативний термін «метеороїд» так і не прижився, а нижньої межі для розміру астероїдів не існує.

Це лише другий випадок, коли астероїд, який зіштовхнувся із Землею, був охарактеризований телескопами до того, як відбулася ця подія. Крім розміру, був визначений хімічний склад космічного каменя. Виявилося, що він переважно складається з кремнію.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет