New Horizons не виявив кілець і супутників в «Ультіма Туле»

Аналіз даних, зібраних апаратом New Horizons під час зближення з об’єктом пояса Койпера «Ультіма Туле» (2014 MU69), не виявив жодних ознак наявності у нього супутників або кілець. Про це розповіли співробітники групи супроводу місії на новому брифінгу, присвяченому результатам прольоту.

Наприкінці 2017 року співробітники Південно-західного науково-дослідного інституту (Southwest Research Institute) повідомили, що результати, отримані під час спостережень покриття койпероїдом 2014 MU69 фонової зорі, вказують на те, що у цього тіла є невеликий супутник. Однак подальші повторні перевірки продемонстрували, що це, найімовірніше, помилка, викликана неправильною обробкою даних. Тепер New Horizons остаточно підтвердив, що «Ультіма Туле» не має власних місяців.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Також зонду не вдалося виявити у койпероїда жодних слідів наявності атмосфери або коми (як у комет). З огляду на малі розміри тіла та його надзвичайно велику віддаленість від Сонця, це вельми очікуваний результат. Червонуватий колір поверхні «Ультіма Туле» виявився схожим на відтінок інших «класичних» крижаних об’єктів пояса Койпера, які спостерігалися за допомогою наземних телескопів. При цьому колір обох частин 2014 MU69 практично ідентичний. Це відповідає тому, що ми знаємо про подвійні системи, компоненти яких не стикаються один з одним, а обертаються навколо спільного барицентру.

Стереозображення Ультіма Туле. Джерело: NASA/Johns Hopkins University
Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Команда місії також опублікувала кілька нових знімків койпероїда, включно зі стереозображенням, зображенням зі збільшеною контрастністю та анімацією, що дає змогу помітити обертання об’єкта. Вони демонструють, що на меншій частині небесного тіла, умовно названої «Туле», є ділянка, схожа на западину (кратер), а також що більш яскравий матеріал знаходиться в низинах, а не на височинах.

Анімація Ультіма Туле, складена зі знімків, зроблених з
дистанції 61 і 28 тис. км. Джерело: NASA/Johns Hopkins
University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

У проміжку з 4 до 9 січня New Horizons не передаватиме нових даних на Землю: у цей період часу Сонце опиниться поблизу умовної лінії між нашою планетою та апаратом. Знову він вийде на зв’язок 10 січня. На те, щоб повністю передати всю зібрану під час прольоту інформацію, зонду знадобиться близько 20 місяців.

За матеріалами http://pluto.jhuapl.edu

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів