NeuralAgent і Miratlas разом вирішать проблеми оптичного зв’язку

Європейські супутникові компанії NeuralAgent і Miratlas об’єднають зусилля заради розв’язання проблеми оптичного зв’язку з космосом. Перешкоди у земній атмосфері вони збираються обійти, розробивши особливий протокол маршрутизації.

NeuralAgent та Miratlas об'єднають зусилля заради оптичного супутникового зв'язку
NeuralAgent і Miratlas об’єднають зусилля заради оптичного супутникового зв’язку. Джерело: NeuralAgent

NeuralAgent і Miratlas об’єднують зусилля

Німецький стартап NeuralAgent GmbH об’єднує свої зусилля з французькою компанією Miratlas SAS для розв’язання проблеми оптичного зв’язку між поверхнею Землі та супутником на орбіті. Відповідний меморандум підписаний 16 грудня.

Оптичний зв’язок є найбільш перспективним із точки зору передачі великих об’ємів інформації. Дані транслюються у вигляді коливань лазерного променя, які відбуваються з величезною швидкістю. Однак пил, хмари та решта перешкод в атмосфері роблять цей зв’язок вкрай нестійким.

Через це комерційні компанії позитивно ставляться до оптичного зв’язку між супутниками, але дещо скептично налаштовані щодо використання її для комунікації з Землею та хотіли б і надалі використовувати для цього радіозв’язок. Однак державні агенції Європи та США наполягають на розбудові наземної лазерної інфраструктури оскільки це забезпечить стійкий зв’язок для військових.

Як компанії збираються розв’язати проблему

У меморандумі, підписаному компаніями, вказано, що вони «створять передбачувану та надійну мережеву можливість для оптичного зв’язку в умовах атмосферних обмежень». Зробити це вони планують шляхом розробки протоколу маршрутизації даних, тобто зробивши так, щоб дані передавалися тільки там, де в даний конкретний момент ніяких перешкод немає.

Miratlas із 2018 року розробляє та виготовляє інструменти для вимірювання прозорості атмосфери для оптичного зв’язку. А NeuralAgent спеціалізується на розробці систем штучного інтелекту. Тож очікується, що саме на їх основі буде створено систему для передбачення того, з якими наземними станціями зможе зв’язуватися супутник, щоб йому не заважали дощ та пил.

Компанії заявляють, що мають спільне бачення проблеми, й воно досить сильно відрізняється від того, як її зазвичай намагаються ров’язати. Замість того, аби підвищувати проникну здатність сигналу, вони збираються знайти елегантніше рішення.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine