Нещодавно відбувся реліз відеогри Kingdom Come: Deliverance 2, яка отримала безліч позитивних відгуків від ігрової преси та самих гравців. Відеогру хвалять за приємний геймплей, широку варіативність, цікаві бої та непересічний сюжет. Але найбільше гравцям сподобався неймовірний рівень деталізації. Причому одна з найважливіших і вкрай важливих деталей взагалі пройшла поза увагою майже всіх геймерів. Студія-розробник Warhorse Studios вразила ігрову спільноту своєю одержимістю історичною точністю, яка навіть вийшла за межі Землі — прямо до зірок. Як виявилося, замість стандартних текстур нічного неба, які використовують більшість розробників, команда створила справжню автентичну модель нічного неба над Богемією 1403 року.

Астрономія як мистецтво
Warhorse Studios консультувалися з істориками та астрономами, щоб відтворити реальні сузір’я, видимі в Європі початку XV століття, а також положення усіх видимих неозброєним оком зірок. Наприклад, Полярна зоря у грі точно вказує на північ.
I am in awe of this game.
In the night sky you can see real stars and constellations. And even find the North. pic.twitter.com/20FvZ05OSv— chirurgo bracchetto 🇪🇺 (@akickoutofyou) February 25, 2025
Це не просто естетика: у майбутньому надскладному режимі, який буде доданий у Kingdom Come: Deliverance 2 разом із весняним оновленням, зорі стануть єдиним орієнтиром для гравців. Без інтерактивних підказок, GPS чи маркерів гравцям доведеться вчитися «читати» небо, як це робили середньовічні мандрівники.
«Це не перфоманс для публіки, а інструмент виживання», — пояснює піар-менеджер студії Тобіас Штольц-Звіллінг. Наприклад, Полярна зоря вкаже напрямок на північ, а положення сузір’я Великої Ведмедиці допоможе визначити час.
Прискіплива увага до історії
Поки інші студії випускають «сирі» ігри з виправленнями в перший день, Warhorse витратили місяці на дослідження середньовічних зоряних карт. Історикиня студії Джоанна Новак підкреслює: «Кожен елемент Kingdom Come: Deliverance 2 — від архітектури до неба — це частина історичного пазла. Ми хочемо, щоб гравець відчув середньовічну епоху, а не просто спостерігав статичні декорації».

Навіть астрономічний годинник у Куттенберзі (який насправді згорів у пожежі) був відтворений на основі архівних малюнків. Але саме зоряне небо стало найнесподіванішим персонажем гри.
Атмосфера насамперед
Warhorse, Larian та Game Science — небагато хто зі студій дотримується принципу: насамперед атмосфера. Зоряне небо в Kingdom Come 2 — лише одна з ниток у тканині автентичності. Але саме ця деталь робить світ живим.
Наступного разу, перш ніж проклинати темряву, запам’ятайте: сотні років тому люди частіше дивилися в небо, яке було не тільки орієнтиром мандрівникам, а й джерелом роздумів для філософів, які намагалися пізнати та пояснити світ навколо нас.
Раніше ми пояснювали, як орієнтуватись у зоряному небі.
За матеріалами fandomwire.com