Небезпечне випробування ракетного двигуна Firefly Aerospace показали на вповільненому відео

Тандем Slow Mo Guys, відомий також як Гевін Фрі та Деніел Гручі, порадував фанатів ракет захопливим та розважальним відео. Вони показали випробування потужного ракетного двигуна у дивовижних деталях зі сповільненим зніманням.

Для отримання цікавих кадрів пара популярних ютуберів вирушила з Великої Британії до Техасу з однією метою — зафіксувати на відео випробування ракетного двигуна Reaver, який розроблений компанією Firefly Aerospace.

Відео розпочинається з уважної підготовки до налаштування камери для сповільненого знімання. Це завдання вимагало точності, оскільки камера повинна була бути достатньо близько до події, щоб зняти її в деталях, але не так близько, щоб пошкодити обладнання через велику температуру та ударну хвилю.

Двигун Firefly Aerospace Reaver
Двигун Firefly Aerospace Reaver

Однак найбільшою складністю було знайти ідеальне експозиційне налаштування камери. Відображення події за природного освітлення виглядало б так, ніби всі деталі зникали в розгаряченому полум’ї, що вивергалося з ракетного двигуна. Тому Гевін Фрі встановив значення експозиції камери на чотири ступені нижче, що зробило зображення значно темнішим, ніж очікувалось. Згодом він зізнався, що, можливо, варто було б зробити ще більший резерв на сповільнене фільмування.

Але незважаючи на всі труднощі та нерви, витрачені на цей проєкт, результат вражає. На кадрах можна було побачити, як працює ракетний двигун в уповільненому зніманні при 2000 кадрів/с, що у 80 разів повільніше, ніж у реальному часі. Сила цієї ракети, здатної розвивати 20 тонн тяги у вакуумі, була неймовірною, особливо коли полум’я здавалося живим і вибуховим, наче це відбувалося в реальному часі.

Ракетні двигуни Firefly Aerospace Reaver
Ракетні двигуни Firefly Aerospace Reaver. Авторство: Firefly/Edwards Media

Slow Mo Guys зібрали 14,8 млн підписників на своєму YouTube-каналі протягом 13 років із моменту створення. Їхнє найпопулярніше відео, на якому пара лопає величезну кулю, наповнену водою, наразі має 198 млн переглядів. Контент каналу різноманітний та цікавий — від звичайних експериментів до дивакуватих ідей, а також незвичних тестів. Все це представлене у сповільненому фільмуванні, що робить відео вкрай захопливими для глядачів.

Раніше ми розповідали про фізику ракетних двигунів — просто про складне.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine