Небесні сусіди: комета Понса-Брукса та Туманність Андромеди потрапили на фото

Чеський астрофотограф Петро Горалек опублікував вельми ефектне фото. На ньому можна побачити комету Понса-Брукса (12P/Pons-Brooks), що межує на небі з Туманністю Андромеди.

Комета Понса-Брукса та Туманність Андромеди на нічному небі. Джерело: Petr Horálek

Комета Понса-Брукса є найяскравішою періодичною кометою 2024 року. Вона повертається до Сонця після 71-річної «відсутності». Комета належить до того ж сімейства Нептуна, що й знаменита комета Галлея (що має період обертання трохи більше ніж 75 років), але, згідно з останніми оцінками, її ядро має навіть трохи більший розмір. Наразі вона наближається до перигелію своєї орбіти, завдяки чому її видима яскравість на земному небі поступово зростає.

Щоб зазнімкувати хвостату гостю, Петру Горалеку довелося докласти чимало зусиль. Загалом увечері 5 березня він проїхав понад 300 км у пошуках місця з ясним небом. У підсумку він зупинився в околицях словацького міста Ревуца. Коли астрофотограф уже збирався здатися, йому все ж вдалося виявити ракурс, що дав змогу зазнімкувати комету, розташовану низько над горизонтом.

Крім комети, на фото Горалека також потрапила Туманність Андромеди (її можна побачити вище). Це спіральна галактика, розташована на відстані 2,5 млн світлових років від Чумацького Шляху. У далекому майбутньому вони зіткнуться, що призведе до утворення єдиної гігантської зоряної системи. На фото також потрапив туман, підсвічений машинами, що проїжджають вдалині.

Комета Понса-Брукса пройде перигелій своєї орбіти 21 квітня 2024 року. Очікується, що її видима зоряна величина досягне 4,5ᵐ. Це означає, що за наявності відповідних умов її можна буде побачити на небі неозброєним оком. Найближче до Землі комета підійде 2 червня 2024 року. Цього дня її відділятиме від нас 232 млн км.

Ви також можете почитати про те, де в Києві можна подивитися на зоряне небо.

За матеріалами https://earthsky.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна