Небесна ноша: Христос-Спаситель поклав Місяць на свої плечі

Астрофотограф Юрій Білецький опублікував вельми ефектне зображення. На ньому всесвітньо відома статуя Христа-Спасителя постала в образі титана Атланта з давньогрецької міфології.

Схід Місяця над статуєю Христа-Спасителя. Джерело: Yuri Beletsky

Знімок був зроблений 23 травня в момент сходу Квіткового Місяця. Точка знімкування була розташована на пляжі Ікарай на північ від Ріо-де-Жанейро. Завдяки правильно обраному ракурсу, в якийсь момент місячний диск опинився точно над статуєю Христа-Спасителя, створивши враження, що вона тримає супутник нашої планети на своїх плечах.

Світлина також є наочною демонстрацією т. зв. ілюзії Місяця. Її суть полягає в тому, що коли супутник перебуває низько над горизонтом, він має вигляд у кілька разів більший, ніж коли перебуває високо в небі. Але в реальності це не так. Кутовий розмір Місяця практично ніяк не залежить від його висоти над небосхилом.

Як не дивно, у вчених досі немає загальноприйнятої версії, що пояснює причини виникнення ілюзії. Чинні гіпотези, зазвичай, пов’язують її з особливостями людського зору та обробкою мозком візуальної інформації.

Раніше ми розповідали про головні астрономічні події червня 2024 року.