Небесна гармонія: зустріч Місяця та МКС потрапила на фото

Відомий астрофотограф Ендрю Маккарті знову порадував усіх шанувальників своєї творчості вельми ефектним знімком. Цього разу він зазнімкував «зустріч» Місяця та МКС.

З’єднання Місяця та МКС. Джерело: Andrew McCarthy

У минулому Маккарті вже кілька разів знімкував транзит МКС на тлі Місяця. Але нове зображення відрізняється від попередніх. На світлині Маккарті станція знаходиться поблизу місячного серпа. МКС повністю освітлена, що дає змогу розгледіти її в деталях. На знімку видно як її окремі модулі, так і знамениту фермову конструкцію, на якій розміщені панелі сонячних батарей. Вони забезпечують орбітальний форпост людства енергією.

Якщо придивитися, то в лівому нижньому кутку повної версії зображення також можна побачити яскраве сяйво. Його джерелом є Сонце. Річ у тім, що знімок був зроблений уже після сходу сонця. Небо здається чорним через налаштування контрасту. Маккарті збільшив його, щоб домогтися найкращої видимості МКС.

З’єднання Місяця та МКС. Джерело: Andrew McCarthy

Раніше ми розповідали вам про переможців вельми престижного конкурсу астрофотографії Astronomy Photographer of the Year 2023, у якому, зокрема, брала участь й одна з робіт Маккарті.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine