Не забудьте подивитися на небо: в Україні розпочався сезон літньої видимості МКС

В Україні розпочався сезон літньої видимості Міжнародної космічної станції. Вона спостерігатиметься на нічному небі протягом липня.

Знімок прольоту МКС, зроблений з великою витримкою. Джерело: John Short

МКС — це найбільша споруда, коли-небудь створена людиною в космосі. Її довжина становить 109 метрів, ширина — 73 метри, маса — 440 тонн. Завдяки своїм значним габаритам, МКС є одним із найяскравіших об’єктів на нічному небі. Її видима зоряна величина може досягати -6. Це навіть більше, ніж яскравість Венери.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 (178) 2020

До товару

Щоправда, ми не можемо спостерігати МКС щодня та з будь-якої точки на Землі. По-перше, станція перебуває на орбіті з нахилом у 51,6°, що накладає низку обмежень на її видимість. МКС, наприклад, не можна спостерігати з полярних широт. По-друге, станція світить не своїм, а відбитим світлом. Тому її можна побачити на небі лише в тих випадках, коли вона пролітає над територією, де вже стемніло, але саму її все ще освітлює Сонце.

Саме такий сценарій і складеться в Україні в майбутні тижні. Щоночі можна буде побачити відразу кілька прольотів станції, коли вона буде освітлена. Для наземного спостерігача станція матиме вигляд зорі (здебільшого найяскравішої на нічному небі), що переміщається небосхилом у напрямку із заходу на схід. У середньому, тривалість прольоту становить близько 5 хвилин.

Знімок прольоту МКС, зроблений з великою витримкою. Джерело: David Duarte

Для того, щоб заздалегідь дізнатися час прольоту МКС, можна скористатися сайтом heavens-above.com. Там необхідно вибрати своє місцезнаходження в панелі, розташованій у правому верхньому кутку, а потім на головній сторінці натиснути на вкладку «МКС» у розділі під назвою «Супутники».

Також ви можете скористатися мобільним додатком Heavens-Above або якоюсь іншою програмою для смартфона, наприклад ISS Detector. Вони показують графік прольотів станції на найближчі дні та, при виборі відповідного налаштування, можуть повідомляти про його початок.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів