Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року

Програма NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) запропонувала дуже амбітну ідею висадки космічного апарата на поверхню Плутона, яка деяким може здатися навіть божевільною.

Pluto Fast Flyby одна з концепцій плутоніанської місії

Посадка на Плутон є вкрай непростим завданням. При розробці місії виникають два головні питання: як зонд буде сповільнюватись під час наближення до карликової планети та який апарат використовуватиметься для спуску на його поверхню? Відповіддю на перше запитання є аерогальмування. Плутон має вкрай розріджену атмосферу, що підтвердила місія New Horizons у 2015 році. Проте її щільності цілком достатньо для ефективного гальмування космічних апаратів.

Сонячні промені просвічують атмосферу Плутона. Джерело: NASA

Після повітряного гальмування і зниження швидкості з 14 км/с до кількох десятків метрів на секунду орбітальний апарат скине спусковий модуль, який має торкнутися поверхні Плутона. І тут NIAC пропонує відповідь на друге запитання — стрибаючий зонд. Інженери все частіше пропонують використовувати стрибаючі моделі посадкових апаратів, оскільки вони краще підходять для умов розріджених атмосфер та космічних об’єктів зі слабкою гравітацією, аніж гелікоптери чи ровери на колесах.

Концепт стрибаючого посадкового апарату для дослідження Плутона
Концепт стрибаючого посадкового апарата для дослідження Плутона. Ілюстрація: universetoday.com

Стрибаючий зонд зможе переміщуватися поверхнею затяжними стрибками, виконуючи наукові дослідження на різних ділянках Плутона, включаючи геоморфологічні дослідження та хімічний аналіз на місці. У звіті NIAC описано п’ять основних наукових цілей місії, серед яких вивчення поверхневої геоморфології та проведення хімічного аналізу.

Спочатку дата запуску місії була запланована на 2029 рік. Проте цей термін наразі здається занадто оптимістичним. Місія потребуватиме гравітаційної підтримки від Юпітера, і наступне потенційне вікно запуску може відкритися у 2042 році. Це означає, що апарат досягне Плутона в 2050-х роках. Такий пізній запуск, ймовірно, є єдиний можливий для цієї місії, тож нам доведеться чекати майже 30 років, щоб побачити, чи вдасться її реалізувати.

Іноді божевільні ідеї потребують терпіння, і лише час покаже, чи вистачить його команді місії, щоб втілити цю амбіційну мрію.

Раніше ми розповідали 12 цікавих фактів про Плутон.

За матеріалами universetoday.com

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео