NASA зазнімкувала різдвяну ялинку в космосі

Напередодні зимових свят, NASA опублікувала нове зображення. Воно демонструє космічний об’єкт, що дуже нагадує різдвяну ялинку.

Зоряне скупчення NGC 2264. Інфрачервоні дані: NASA/CXC/SAO; Оптичні дані: T.A. Rector (NRAO/AUI/NSF and NOIRLab/NSF/AURA) and B.A. Wolpa (NOIRLab/NSF/AURA); Інфрачервоні дані: NASA/NSF/IPAC/CalTech/Univ. of Massachusetts; Обробка: NASA/CXC/SAO/L. Frattare & J.Major

На знімку зображено зоряне скупчення NGC 2264. Воно розташоване на відстані 2500 світлових років від Землі та складається з молодих світил, чиї маси становлять від однієї десятої до семи мас нашого Сонця.

Щоб посилити схожість з ялинкою, NASA повернула кадр приблизно на 150 градусів відносно прийнятого астрономами стандарту — північним напрямком вгору. Блакитні та білі вогники відповідають даним рентгенівського телескопа Chandra. Це молоді зорі, що випускають рентгенівські промені.

Зелений колір відповідає даним у видимому діапазоні, отриманим 0,9-метровим телескопом WIYN. Йому вдалося зафіксувати сяйво газу в туманності. Інфрачервоні дані огляду 2MASS показують зорі переднього та заднього плану, як блискучі білі плями на тлі чорноти космосу.

Також було опубліковано анімовану версію зображення, що демонструє рентгенівські спалахи зір NGC 2264. Вони підібрані таким чином, щоб підкреслити схожість цього об’єкта з різдвяною ялинкою. Але в реальності коливання зір, зрозуміло, не синхронізовані.

Спостережувані Chandra спалахи, викликані кількома різними процесами. Деякі з них пов’язані з активністю магнітних полів і появою на поверхні зір гарячих регіонів і темних областей. Вони також можуть бути пов’язані зі змінами товщини газу, що їх оточує, або випадання на поверхню матеріалу з акреційних дисків.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна