Проєкт місії Europa Clipper успішно пройшов стадію затвердження фінального дизайну (Critical Design Review). Це означає, що тепер фахівці зможуть перейти від виготовлення різних компонентів міжпланетного апарата до їх збирання та комплексного тестування.
Багато деталей та систем зонда Europa Clipper або вже побудовані, або близькі до цього. Як приклад можна навести основну 3-метрову антену апарата, за допомогою якої він підтримуватиме зв’язок із Землею. У процесі виробництва перебувають і великі сонячні батареї: їх розмах після розгортання становитиме 30,5 м, а сумарна площа поверхні — 90 м².
Метою проєкту є Європа — найменший із чотирьох галілеєвих супутників Юпітера, вкритий крижаним панциром, під багатокілометровою товщею якого має ховатися глобальний океан, який містить більше води, ніж усі океани Землі. Під час серії з кількох десятків близьких прольотів Europa Clipper має зібрати докладні відомості про цей незвичайний світ. Вчені сподіваються, що ця інформація допоможе отримати відповідь на питання, чи здатний підповерхневий океан Європи підтримувати життя.
Нещодавно NASA вирішила використовувати для запуску місії комерційний носій. З дуже великою часткою ймовірності для цієї мети буде обраний Falcon Heavy. Запуск запланований на жовтень 2024 року. Europa Clipper вирушить до мети по траєкторії MEGA (Mars Earth Gravity Assist). У лютому 2025-го зонд виконає проліт Марсу, а у грудні 2026-го скористається земною гравітацією, яка прискорить його та направить до Юпітеру. Прибуття до Європи відбудеться у квітні 2030 року.
За матеріалами https://www.nasa.gov