NASA замовить твердопаливні прискорювачі ще для шести SLS

Минулого місяця в Космічний центр ім. Кеннеді були доставлені сегменти бічних твердопаливних прискорювачів нової надважкої ракети SLS. Фахівці NASA вже розпочали операції з їх складання та монтажу. Під час пуску ракети прискорювачі забезпечать понад 75% від її сумарної тяги.

Наразі між NASA і Northrop Grumman укладено контракт на створення твердопаливних прискорювачів для трьох ракет SLS, які будуть використовуватися в перших польотах за програмою Artemis. Інженери компанії вже побудували прискорювачі для місії Artemis II і зараз зайняті виготовленням двигунів для місії Artemis III.

Судячи з усього, скоро у них може з’явитися додаткова робота. Нещодавно NASA уклала попередній контракт із Northrop Grumman на будівництво прискорювачів ще для шести ракет SLS. Його вартість становить 49,5 млн доларів. Угода дасть змогу компанії вже зараз почати закупівлю матеріалів, необхідних для того, щоб сегменти були виготовлені вчасно. Наступного року аерокосмічна адміністрація повинна буде представити повноцінний контракт на створення прискорювачів.

Бічні прискорювачі ракети SLS створені на базі аналогічних прискорювачів, що застосовувалися в програмі Space Shuttle. Основна відмінність між ними полягає в кількості сегментів: для запусків «космічних шатлів” їх використовували чотири, тоді як у нового носія їх кількість дорівнюватиме п’яти. Це дасть змогу збільшити загальний імпульс, який повідомляють прискорювачі, на 25%. Інша відмінність полягає у відсутності багаторазовості. У системі Space Shuttle бічні прискорювачі після відокремлення здійснювали спуск на парашутах в океан, їх підбирали кораблі та готували до нового запуску. У разі SLS вони повторно використовуватися не будуть.

За матеріалами https://www.nasa.gov