NASA замовила нові скафандри для МКС

NASA підписала контракт на суму 97 млн доларів з компанією Collins Aerospace. У ньому йдеться про розробку скафандрів нового покоління, призначених для екіпажу МКС.

Вихід у відкритий космос із борту МКС. Джерело: NASA

На цей час американські астронавти використовують для виходів у відкритий космос скафандри EMU (Extravehicular Mobility Unit), які були розроблені ще у 1970-ті. У 1990-х вони зазнали модернізації з метою їх використання на МКС. У NASA вважають, що зараз ці скафандри вже застаріли й екіпажу МКС потрібна «обновка».

За умовами контракту, Collins Aerospace має надати придатну для наземних випробувань версію нового скафандра до січня 2024 року. Угода також передбачає можливість її використання для демонстраційного виходу за межі МКС у 2026 році.

У Collins Aerospace поки що не розкривають технічних деталей своїх скафандрів. Повідомляється лише, що вони будуть легшими та нададуть астронавтам більшу рухливість, ніж EMU.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року NASA також видала 228-мільйонний контракт на виробництво скафандрів для програми Artemis. Його одержала компанія Axiom Space.

Ви також можете прочитати нашу статтю про історію скафандрів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine