NASA виявила діру в «Союзі»

Під час візуального огляду космічного корабля «Союз МС-22», проведеного за допомогою роботизованого маніпулятора Canadarm2, фахівці NASA помітили невеликий отвір у радіаторі. Він може бути місцем витоку теплоносія із системи охолодження корабля.

«Союз МС-22». Джерело: NASA

14 грудня на кораблі «Союз МС-22» стався витік теплоносія. Він призвів до скасування кількох запланованих виходів у відкритий космос і порушив питання про придатність корабля до повернення на Землю. У «Роскосмосі» визнали, що після витоку температура всередині «Союзу» перевищила нормативні значення. При цьому організація стверджує, що це не критично ні для функціонування техніки, ні для здоров’я космонавтів у разі їхнього перебування в кораблі. Але незалежні експерти висловлюють різні думки щодо безпеки корабля.

Щодо причини витоку, то в «Роскосмосі» називають найімовірнішим сценарій влучення мікрометеорита чи фрагмента космічного сміття, а не виробничий брак. З метою виявити місце витоку та встановити його природу NASA використовувала встановлений на МКС маніпулятор Canadarm2. Під час проведеного 18 грудня огляду фахівцям вдалося виявити невеликий отвір у радіаторі «Союз МС-22», колір навколо якого відрізняється від сусідніх ділянок. У заяві NASA йдеться, що наразі в «Роскосмосі» вивчають знімки, щоб визначити, чи з’явилася діра внаслідок влучання мікрометеорита, або ж це один із заздалегідь виготовлених вентиляційних отворів радіатора.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2022 (188)

До товару

Інше важливе питання полягає в тому, як саме космонавти Сергій Прокоп’єв і Дмитро Петелін, що прилетіли на борту «Союзу МС-22», а також астронавт Френк Рубіо повернуться на Землю. Якщо «Роскосмос» оголосить, що «Союз МС-22» все ще придатний до польоту, це може викликати цілком обґрунтовані питання з боку NASA. Не можна виключати, що американська аерокосмічна адміністрація з метою безпеки не допустить, щоб її астронавт повертався на Землю на пошкодженому кораблі.

Якщо ж «Роскосмос» визнає неможливість використання «Союзу МС-22», то, швидше за все, його замінять кораблем «Союз МС-23», який спочатку планувалося відправити до МКС у березні 2023 року. У цьому випадку він буде запущений у безпілотному режимі та використаний Прокоп’євим, Петеліним та Рубіо для повернення на Землю.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів