Видобування літію у штаті Невада загрожує калібруванню супутників, що спостерігають за Землею. Через це NASA виступає проти розробки нового родовища. Однак така заборона поставить під сумнів можливість побудови у США «зеленої енергетики».
Видобування літію загрожує супутникам
Національне аерокосмічне управління США (NASA) виступає проти планів почати розробку родовища літію у долині Рейлрод, що у штаті Невада. Це родовище є дном стародавнього озера і наразі належить до земель, де дозволена розробка корисних копалин.
Дозвіл на це свого часу дало Бюро з управління земельними ресурсами США. Однак проти нього виступили численні захисники довкілля, вожді індіанських племен та фермери. Останні три роки ця державна організація витратила на те, щоб переконати їх.
Тепер виключити з переліку доступних для розробки земель ділянку площею 92 км2 вимагає і NASA. Причина для цього більш ніж вагома. Ця ділянка є унікально рівною і незаселеною. Тому вона ідеально підходить для калібрування супутників, які спостерігають за поверхнею Землі.
Щоб точно знати висоту об’єктів на будь-якій місцевості, супутники повинні мати еталон, для якого заздалегідь точно відомі параметри. І саме долину Рейлрод використовують як такий стандарт останні 30 років.
Загроза «зеленій енергетиці»
Ситуація вкрай непроста і суперечлива. З одного боку, точне калібрування супутників життєво необхідне для всіх галузей, де вони використовуються: від передбачення погоди до військової безпеки. І США зацікавлені у тому, щоб місце їхнього калібрування було у межах самої держави.
З іншого боку, і нове родовище життєво необхідне. Літій є головним елементом електричних батарей, які використовуються переважно в електромобілях. Перехід на них допоможе суттєво знизити викиди вуглекислого газу.
Через усе це в американському суспільстві точаться запеклі дискусії. Бюро з управління земельними ресурсами вже зробило у NASA запит, чи не могли б вони використовувати для калібрування якусь іншу ділянку, і там відповіли, що другої такої у США просто немає.
Та й компанія 3 Proton Lithium, якій належать права на розробку родовища у долині Рейлрод, жодних зрозумілих планів щодо того, як це буде відбуватися і який вплив на довкілля матиме, не оприлюднила.
Тим часом купа людей обурилася заявами NASA і проголосила, що вони суперечать обіцянкам президента Байдена побудувати «зелену енергетику». Проти вилучення ділянки з-поміж доступних для розробки виступила низка промисловців.
Цікаво, що при цьому вони аргументують свою позицію тим, що NASA фактично заважає боротися зі змінами клімату. У самій же агенції продовжують наполягати на незамінності ділянки, вказуючи на те, що наукові результати, отримані внаслідок її спостереження, надзвичайно важливі для багатьох галузей економіки.
За матеріалами phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine