NASA втратила зв’язок з іоносферним дослідником ICON

NASA повідомила про втрату зв’язку із супутником ICON (Ionospheric Connection Explorer). Попри всі зусилля фахівців, їм поки що не вдалося відновити контакт із космічним апаратом.

Супутник ICON (концепт). Джерело: NASA Goddard’s Conceptual Image Lab/B. Monroe

Супутник ICON був запущений у 2019 році. 287 кілограмовий апарат призначений для вивчення земної іоносфери. Він відстежує зміни у верхніх шарах газової оболонки нашої планети, пов’язані з проявами сонячної активності. Зібрані ICON дані повинні допомогти вченим краще розібратися, як космічна погода впливає на системи зв’язку, навігації та загалом на космічну техніку.

Згідно з заявою NASA, контакт з ICON був втрачений 25 листопада. Цій події не передували будь-які збої чи значні технічні проблеми. Ще одна важлива обставина полягає в тому, що ICON має командний таймер. Він здійснює перезавантаження всіх систем супутника у разі, якщо протягом більш ніж восьми днів він не отримує команди із Землі.

Командний таймер ICON мав спрацювати 5 грудня. Однак і після цієї дати інженери так і не змогли встановити контакт із супутником. Оскільки Мережа космічного спостереження США не виявила ознак пошкодження апарата, у NASA виключили версію вибуху чи зіткнення ICON із фрагментом космічного сміття.

На думку фахівців місії, швидше за все, проблема пов’язана з авіонікою або системою зв’язку — проте, через відсутність телеметрії вони не можуть підтвердити це припущення. Також невідомо, в якому стані знаходиться апарат. Якщо в ICON дійсно зламалася система зв’язку, то, швидше за все, це поставить крапку в його місії та через деякий час NASA визнає втрату 250-мільйонного супутника.

Раніше ми розповідали про те, що частина запущених в межах місії Artemis I кубсатів, не змогла вийти на зв’язок.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine