NASA відзначає 64 роки з моменту старту місії Pioneer 1 

Цього тижня 64 роки тому відбулася перша в історії місія космічного апарата NASA. Однак сталося це не так, як було заплановано спочатку. Pioneer 1 стартував з мису Канаверал 11 жовтня 1958 року і мав за мету облетіти Місяць. Причому на момент старту NASA існувала усього лише три місяці. Метою місії було вивчення іонізуючої радіації, космічних променів, магнітних полів і мікрометеоритів поблизу Землі та Місяця. 

Pioneer 1
Pioneer 1. Фото: Національний музей авіації та космонавтики

Однак після запуску на ракеті Thor-Able швидкість поштовху до Місяця виявилась недостатньою, що завадило Pioneer 1 досягти нашого найближчого сусіда. Через два дні космічний апарат згорів у атмосфері Землі. Під час свого 43-годинного польоту зонд, зрештою, зміг передати вченим наукові дані про навколоземну атмосферу.  

Pioneer 1 був відносно невеликим космічним апаратом із циліндричною центральною частиною діаметром 74 см і висотою 76 см. На одному кінці виступала 11-кілограмова інжекторна ракета з твердим паливом, а вісім менших ракет з твердим паливом для регулювання швидкості були закріплені кільцем на іншому боці. Космічний корабель мав із собою інфрачервону телевізійну систему, призначену для вивчення поверхні Місяця, прилад для виявлення мікрометеоритів, магнітометр зі спіновою котушкою для вимірювання магнітних полів та резистори зі змінною температурою для реєстрації внутрішніх умов космічного апарата. 

Попри невдачу, запуск все одно став гучною відповіддю Радянському Союзу, який успішно запустив свій супутник роком раніше завдяки українському ракетнику Сергію Корольову. Загалом NASA багато чого навчилася зі своїх перших місій Pioneer, проклавши шлях для амбітніших подорожей у далекий космос. Останній апарат у програмі — Pioneer 11 — покинув Землю 1973-го і здійснив перші прямі спостереження Сатурна через шість років. Хоча зв’язок із Pioneer 11 уже давно втрачений, NASA каже, що він прямує до сузір’я Орла і має намір пролетіти біля однієї із зір цього сузір’я приблизно через 4 мільйони років. 

Раніше ми розповідали про загадкову аномалію «Піонера».  

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine