NASA схвалила будівництво супутника-заправника

NASA офіційно затвердила дизайн супутника OSAM-1 (On-orbit Servicing, Assembly, and Manufacturing). Це означає, що компанія Maxar, яка займається його створенням,  може розпочати виготовлення компонентів космічного апарата, їхнє збирання та подальше тестування.

Корпус OSAM-1. Джерело: Maxar Technologies

OSAM призначений для обслуговування та продовження терміну служби старих супутників. Будівництво апарата фінансується NASA у межах програми TDM (Technology Demonstration Missions). Її метою є підтримка інноваційних проєктів, що сприяють впровадженню нових космічних технологій

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

ОSAM-1 вирушить у космос у другій половині 2022 року. Його метою стане старий супутник Landsat 7, який був запущений ще 1999-го і майже вичерпав запаси палива. Він розташований на 700-кілометровій сонячно-синхронній орбіті. Спочатку OSAM-1 зістикується з Landsat 7, використовуючи для цього дві роботизовані руки, потім спробує дозаправити супутник.

Варто зазначити, що конструкція Landsat 7 не передбачає можливості орбітальної дозаправки. Тому конструкторам OSAM-1 довелося вдатися до складної схеми. Щоб провести дозаправку, апарату доведеться зняти з Landsat 7 теплоізоляційне покриття, відкрутити кришку заправного клапана, під’єднати до нього заправний пристрій і перекачати паливо. Потім OSAM-1 має повернути кришку і теплоізоляцію на місце.

OSAM-1 (концепт). Джерело: NASA

Успіх цієї операції стане важливою віхою, довівши реальність обслуговування космічних апаратів, конструктори яких не передбачили можливості дозаправки. Варто зауважити, що дозаправка Landsat 7 є не єдиною метою OSAM-1. Він також повинен буде побудувати функціональну антену діаметром 3 м, здатну передавати сигнали в Kа-діапазоні, і легку 10-метрову балку. Для цього буде використаний п’ятиметровий роботизований маніпулятор SPIDER (Space Infrastructure Dexterous Robot). За задумом розробників, експеримент продемонструє можливість спорудження великих структур у космосі без безпосередньої участі людей.

За матерыалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів