2 липня NASA успішно провела випробування системи аварійного порятунку (САП) космічного корабля Orion під час польоту. Система являє собою невелику твердопаливну ракету, яка встановлюється у верхній частині головного обтічника. У разі аварії вона активується та «висмикує» капсулу Orion, відводячи її на безпечну відстань від носія. Після цього обтічник з ракетою відстрілюється, і капсула з астронавтами здійснює спуск на парашутах.
Сьогоднішній тест проходив так. Капсула з вантажем, що імітує екіпаж та корисне навантаження, була запущена за допомогою твердопаливного прискорювача. САП активували на 55 секунді польоту, під час проходження точки максимального динамічного тиску. У цей момент зв’язка була на висоті 9,6 км, рухаючись зі швидкістю 1500 км/год.

Система спрацювала штатно. Ракета відвела капсулу Orion, а потім була відстрілена. Варто зазначити, що під час сьогоднішнього тесту перевірку проходила виключно САП. Для прискорення підготовки випробування інженери NASA прийняли рішення не використовувати парашути.

Разом з тим, як резервне джерело телеметрії, капсула була обладнана 12 самописцями. Після відокремлення САП вони були відстрілені та приводнилися в океан. Прилади оснащені датчиками GPS та радіомаяками, що дозволить пошуковим групам NASA знайти та підібрати їх.