NASA проведе останні тести ракети SLS і оголосить про її готовність до старту

1 квітня на мисі Канаверал NASA проведе останні випробування місячної ракети SLS. За їхніми результатами 4 квітня відбудеться брифінг. На ньому обіцяють розповісти, наскільки носій готовий до старту.

Тести SLS завершаться у квітні
Тести SLS завершаться у квітні. Джерело: Spacenews.com

Останні тести SLS

У NASA оголосили, що завершальний етап наземних тестів місячної ракети Space Lunch System (SLS) відбудеться 1 квітня. Розпочнеться він о 5 годині по обіді за східноамериканським часом, за київським — біля опівночі.

Випробування розпочнуться з перевірки роботи усіх станцій. 3 квітня має відбутися заповнення ракети пальним. Інженери проведуть усі операції, які мали б відбутися до відмітки Т-33 с. Тобто ракета буде у тому стані, у якому вона мала б бути за 33 секунди до реального старту. На цьому етапі мають перевірити працездатність усіх систем.

Потім випробування продовжать і дійдуть до позначки Т-10 секунд, тобто до повної готовності ракети до пуску. Оскільки при цьому від SLS будуть від’єднані практично усі засоби, що утримують її у вертикальному положенні, спеціалістів дуже цікавить, як вплине на ракету вітер.

Якщо нічого не завадить, то вже 4 квітня NASA проведе брифінг. На ньому мають оприлюднити результати усіх тестів. Інженерів дуже непокоїть стан величезних кріогенних баків із пальним SLS.

Коли очікувати на старт

На головне питання, яке могло б бути задане на цьому брифінгу, у NASA відповіли вже зараз. Дата старту на ньому названа не буде. Причина цього — після останніх випробувань інженери ще принаймні тиждень оглядатимуть ракету, після чого завезуть її назад у збиральний цех.

Це означає, що запустити місію Artemis І у квітневе стартове вікно не вдасться. Воно триває два тижні, а перерва між вікнами становить стільки ж. Тож наступна спроба могла б відбутися у період з 7 по 21 травня. Але експерти впевнені, що й до цього часу підготувати ракету до старту не вдасться.

Найімовірнішими датами старту першої випробувальної місії Artemis І є періоди з 6 по 16 червня та з 29 червня по 12 липня. Але у NASA вже закликали не спекулювати щодо дня старту.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine