NASA пропонує подивитися на Сонячну систему «очима» апарата BioSentinel

BioSentinel — це апарат NASA, призначений для вивчення впливу космічної радіації на живі організми. Розробники пропонують усім охочим скористатися віртуальним сервісом і подивитися на те, що він «бачить» під час своєї подорожі Сонячною системою.

Апарат BioSentinel
Дослідження впливу радіації на живі організми. Джерело: NASA/Daniel Rutter

Подорож апарата BioSentinel

За допомогою свого інструменту для візуалізації Eyes on the Solar System NASA пропонує всім охочим простежити шлях нового апарата BioSentinel. Він являє собою кубсат, тобто його лінійні розміри не перевищують 10 см.

BioSentinel запустили у листопаді 2022 року як додаткове навантаження у місії Artemis I. Вона тривала 26 діб і успішно завершилася поверненням на Землю космічного корабля Orion. Але BioSentinel продовжив свій політ далі.

Eyes on the Solar System дозволяє побачити сам апарат у тій точці Сонячної системи, де він перебуває зараз. Функції цього додатка дозволяють змінювати його текстуру та освітлення. Також є опція керування часом, завдяки чому можна побачити BioSentinel у будь-якій точці його траєкторії у минулому чи майбутньому.

Експерименти з радіацією

Основною метою запуску космічного апарата BioSentinel є вивчення впливу космічної радіації, зокрема і сонячного випромінювання на біологічні об’єкти. З цією метою на його борту розміщені клітини пивних дріжджів.

Дріжджі містяться у ємності, яка захищена від вакууму та перепадів температури у космосі. Однак вона не відгороджена від космічної радіації, тож коли зонд залишив магнітне поле Землі, мікроорганізми виявилися беззахисними перед цим фактором.

Апарат буде регулярно повідомляти вченим на Землі про стан своїх одноклітинних пасажирів. Очікується, що це дозволить краще підготуватися до польоту на Місяць та Марс людям, які теж потребуватимуть подібного захисту.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine