NASA продемонструвала тихий надзвуковий літак

NASA продемонструвала новий експериментальний літак X-59. Він здатний долати звуковий бар’єр без гучного звуку, схожого на вибух. Для цього він має незвичайну конструкцію з довгим вузьким носом.

Надзвуковий літак X-59
Надзвуковий літак X-59. Джерело: www.space.com

Дивовижний надзвуковий літак

У п’ятницю, 12 січня, NASA продемонструвала публіці свій новий літак X-59, нагадуючи, що займається не лише космічними дослідженнями, а й аеронавтикою. Презентація проходила на авіаційному підприємстві Lockheed Martin Skunk Works у Палмдейлі (Каліфорнія). На заході були присутні понад 150 осіб.

Саме їм вдалося першими побачити у повністю зібраному вигляді експериментальний апарат X-59. Його основним призначенням є дослідження способів подолання надзвукового бар’єра у «тихому режимі». Бо зазвичай при цьому виникає ефект, схожий на вибух, який значно ускладнює можливість використання подібних апаратів, особливо у густонаселених місцях.

Цього разу X-59 не злітав у небо. Він просто стояв і всі на нього дивилися; цього було достатньо, аби захопитися цією машиною, пофарбованою у червоний та синій кольори. Особливе враження на всіх справив її надзвичайно довгий та вузький ніс. Він спеціально створений таким для того, аби гасити ефекти, які виникають при переході на надзвукову швидкість.

Також надзвичайно незвичним елементом виявилося те, що його кабіна взагалі не має скла спереду. Замість нього там наплив фюзеляжу. Пілот повністю покладатиметься на систему відеокамер, розташованих ззовні на корпусі.

Коли полетить X-59

Проблема «тихого» надзвуку не така незначна, як можна спершу подумати. Те, що гучний звук створює величезний дискомфорт для людей на Землі — тільки невелика її частина. Значно важливіше те, що всі конструкції літального апарата зазнають надзвичайних навантажень.

Саме це свого часу стало причиною згортання програм пасажирських надзвукових перевезень. Літаки виявилися занадто дорогими. Їхні елементи просто занадто швидко зношувалися під час польотів на надвисоких швидкостях.

Цю проблему і намагалися розв’язати в NASA. У своїй роботі вони використовували такі провідні методи, як доповнена реальність та 3D-моделювання. Проте проєктування літака триває вже багато років, і весь цей час фахівці показували лише картинки.

І ось, нарешті, публіці показали й сам літак. Щоправда, всі розуміють, що те, наскільки його концепція виправдовує себе, можуть показати лише випробувальні польоти, які мають розпочатися невдовзі.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield