NASA повністю відновила зв’язок із Voyager 2

NASA вдалося повністю поновити зв’язок із зондом Voyager 2, що перебуває в міжзоряному просторі. Він відновив передачу телеметрії на Землю.

Voyager 2
Апарат Voyager в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Зв’язок із Voyager 2 був втрачений 21 липня 2023 року. Це сталося через набір переданих йому команд, одна з яких виявилася помилковою. Виконавши її, апарат змінив свою орієнтацію і його антена відхилилася від лінії зв’язку з Землею на два градуси. Цього виявилося достатньо, щоб Voyager 2 втратив можливість передавати зібрану інформацію.

Спочатку вважалося, що контакт із Voyager 2 вдасться відновити не раніше середини жовтня, коли він мав виконати запрограмований маневр зі скидання своєї орієнтації (цю процедуру закладено в комп’ютер корабля якраз на випадок виникнення такої ситуації). Однак під час сканування неба, комплексу Мережі далекого космічного зв’язку в Канберрі (DSN) вдалося зафіксувати сигнал від Voyager 2. Це «серцебиття» підтвердило, що апарат зберіг працездатність, а також вказало на можливість того, що земний посланець зможе прийняти команду з Землі.

Після цього інженери вирішили відправити Voyager 2 команду на переорієнтацію антени. Оскільки випущеному із Землі радіосигналу потрібно 18,5 годин, щоб досягти апарата, їм довелося чекати 37 годин, щоб дізнатися, чи спрацював план.

У підсумку, все вирішилося добре. 4 серпня Voyager 2 перервав своє радіомовчання та відновив передачу телеметрії. Повідомляється, що всі системи апарата працюють у штатному режимі.

Нагадаємо, що 20 серпня Voyager 2 відзначить свій 46-й день народження. Ви можете почитати наші матеріали про грандіозну подорож апарата, а також про те, що чекає на нього в майбутньому.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine