NASA обрала місце для пошуків льоду на Місяці

NASA та компанія Intuitive Machines назвали місце для посадки місії IM-2. У її межах на Місяць сяде апарат Nova-C, на борту якого перебуватиме низка наукових інструментів, призначених для аналізу реголіту та пошуку водяного льоду, а також пара експериментальних роботів.

Візуалізація місця посадки місії IM-2. Джерело: NASA

Аерокосмічна адміністрація зробила свій вибір на користь хребета, що неподалік кратера Шеклтон. Це місце отримує достатню кількість світла для забезпечення роботи спускного апарата впродовж 10 днів і розташоване в прямій зоні видимості Землі. Крім того, поряд є невеликий кратер, який міг би стати метою для одного з роботів. І, нарешті, оскільки місце посадки знаходиться у південному приполярному регіоні Місяця, вчені сподіваються знайти сліди водяного льоду в місцевому реголіті.

Завдання виявлення льоду буде покладено на PRIME-1 експеримент, що фінансується NASA. Він являє собою встановлений на спускний апарат бур і пару спектрометрів. Якщо нічого не завадить, він здобуде зразки місячної речовини з глибини одного метра, після чого прилади проаналізують її склад.

Апарат NOVA-C (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Другий експеримент фінансується американським підрозділом Nokia. У його межах на місячну поверхню буде вивантажений мікроровер, призначений для тестування системи зв’язку стандарту 4G/LTE.

На борту NOVA-C також перебуватиме робот Micro-Nova, побудований інженерами Intuitive Machines. Основною метою апарата стане отримання знімків внутрішньої частини полярних кратерів та вимірювання їхньої температури. Він переміщатиметься місячною поверхнею за допомогою стрибків.

Наразі реалізація місії IM-2 запланована на грудень 2022 року. Вона буде запущена ракетою Falcon 9. Разом з Nova-C до Місяця також вирушить комунікаційний апарат, призначений для ретрансляції посадкових місій.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії