NASA обрала місце для пошуків льоду на Місяці

NASA та компанія Intuitive Machines назвали місце для посадки місії IM-2. У її межах на Місяць сяде апарат Nova-C, на борту якого перебуватиме низка наукових інструментів, призначених для аналізу реголіту та пошуку водяного льоду, а також пара експериментальних роботів.

Візуалізація місця посадки місії IM-2. Джерело: NASA

Аерокосмічна адміністрація зробила свій вибір на користь хребета, що неподалік кратера Шеклтон. Це місце отримує достатню кількість світла для забезпечення роботи спускного апарата впродовж 10 днів і розташоване в прямій зоні видимості Землі. Крім того, поряд є невеликий кратер, який міг би стати метою для одного з роботів. І, нарешті, оскільки місце посадки знаходиться у південному приполярному регіоні Місяця, вчені сподіваються знайти сліди водяного льоду в місцевому реголіті.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Завдання виявлення льоду буде покладено на PRIME-1 експеримент, що фінансується NASA. Він являє собою встановлений на спускний апарат бур і пару спектрометрів. Якщо нічого не завадить, він здобуде зразки місячної речовини з глибини одного метра, після чого прилади проаналізують її склад.

Апарат NOVA-C (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Другий експеримент фінансується американським підрозділом Nokia. У його межах на місячну поверхню буде вивантажений мікроровер, призначений для тестування системи зв’язку стандарту 4G/LTE.

На борту NOVA-C також перебуватиме робот Micro-Nova, побудований інженерами Intuitive Machines. Основною метою апарата стане отримання знімків внутрішньої частини полярних кратерів та вимірювання їхньої температури. Він переміщатиметься місячною поверхнею за допомогою стрибків.

Наразі реалізація місії IM-2 запланована на грудень 2022 року. Вона буде запущена ракетою Falcon 9. Разом з Nova-C до Місяця також вирушить комунікаційний апарат, призначений для ретрансляції посадкових місій.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів