Найяскравіша комета весни 2024 року: найкращі знімки комети Понса-Брукса

Однією з головних астрономічних новин останніх днів є комета Понса-Брукса. Вона повертається до Сонця після своєї 71-річної «відсутності». Комета належить до того ж сімейства Нептуна, що й знаменита комета Галлея, але за розмірами вона навіть трохи більша.

Зараз комета Понса-Брукса стрімко наближається до перигелію своєї орбіти. Її видима яскравість на земному небі поступово збільшується і хвостату гостю вже можна побачити неозброєним оком. Не дивно, що астрофотографи по всьому світу активно використовують цю можливість, щоб зазнімкувати комету. Редакція The Universe Space Tech зібрала добірку найефектніших знімків небесної мандрівниці, зроблених у різних куточках земної кулі.

Комета Понса-Брукса в усій красі

Комета Понса-Брукса станом на 28 березня 2024 року, коли вона вже була близька до перигелію своєї орбіти. Зображення чітко демонструє її витягнутий хвіст. Характерний зелений колір, найімовірніше, зумовлений присутністю в її ядрі молекул двоатомного вуглецю та ціану. Знімок був зроблений професійним мисливцем за кометами — австрійським астрофотографом Міхаелем Егером.

Комета Понса-Брукса. Джерело: Michael Jäger

Еволюція хвоста комети Понса-Брокса

Комети є одними з найдинамічніших космічних тіл. Вони постійно викидають речовину, а їхня яскравість і форма хвоста регулярно змінюються. Це наочно демонструє наступний колаж, який показує еволюцію зовнішнього вигляду комети Понса-Брукса. Він складений зі знімків, зроблених китайською обсерваторією SARO в період з 6 по 11 березня 2024 року.

Еволюція хвоста комети Понса-Брукса. Джерело: Arcan Serifoglu

Комета Понса-Брукса та галактика Андромеди

На багатьох знімках комета Понса-Брукса межує з іншими небесними тілами. На цьому зображенні, отриманому шведським астрофотографом Гьораном Страндом, у кадр також потрапила галактика Андромеди.

Комета Понса-Брукса та галактика Андромеди. Джерело: Göran Strand

Комета Понса-Брукса в горах

Комета Понса-Брукса над Татрами. Знімок був зроблений астрофотографом Петром Горалеком. Він перебував на відстані 11 км від зображених на знімку гірських вершин.

Комета Понса-Брукса над Татрами. Джерело: Petr Horálek

Комета Понса-Брукса та галактика Трикутник

Ще один знімок комети Понса-Брукса від Петра Горалека. Цього разу він зазнімкував її в околицях словацького села Заградне. У правій частині знімка також можна побачити галактику Трикутник.

Комета Понса-Брукса та галактика Трикутник. Джерело: Petr Horálek

Комета Понса-Брукса та помаранчевий гігант

Комета Понса-Брукса межує на небі не тільки з галактиками, а й із зорями. На цьому кадрі поруч із нею можна побачити зорю Хамаль (Альфа Овна). Цей помаранчевий гігант розташований на відстані 65 світлових років від Землі, його видима зоряна величина трохи поступається Полярній зорі. Сам знімок був зроблений на території мексиканського штату Закатекас.

Комета Понса-Брукса та зоря Хамаль. Джерело: Da Ko

Комета Понса-Брукса та полярне сяйво

Останніми тижнями Сонце здійснило низку спалахів, що викликали потужні полярні сяйва. Фотографу Віолеті Горецке вдалося зафіксувати комету на тлі небесних вогнів.

Комета Понса-Брукса на тлі полярного сяйва. Джерело: Wioleta Gorecka

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine