Астронавт NASA повернувся на Землю на своє 70-річчя

Американський астронавт Дональд Петтіт 20 квітня здійснив посадку на Землю у складі екіпажу космічного корабля «Союз МС-26». У день повернення йому виповнилося 70 років і він є найстарішим астронавтом, який лишається на активній службі.

Дональд Петтіт після повернення на Землю
Дональд Петтіт після повернення на Землю. Джерело: phys.org

Дональд Петтіт повернувся на Землю

20 квітня на Землю повернувся екіпаж космічного корабля «Союз МС-26». Капсула здійснила посадку в Казахстані в районі міста Джезказган. На борту перебували американський астронавт Дональд Петтіт та двоє його російських колег — Алєксєй Овчінін та Іван Вагнер.

Особливою цю посадку зробив саме Петтіт. Річ у тім, що саме цього дня йому виповнилося 70 років. Хтось може тільки мріяти про те, щоб святкувати свій ювілей вдома у сімейному колі, а він саме повертався на Землю у капсулі космічного корабля.

Поверхні Землі капсула досягла о 4:20 ранку за київським часом. Посадка минула без проблем. Попри свій поважний вік, Петтіт переніс її без особливих проблем. Його стан після приземлення не гірший, ніж це зазвичай буває у людей, що провели на орбіті кілька місяців.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Четвертий політ Дональда Петтіта

Дональд Петтіт є найстарішим астронавтом, який зараз продовжує брати активну участь у місіях. Загалом же за віком він другий після Джона Гленна, який здійснив свій другий політ у віці 77 років ще 1998-го.

Для Петтіта ця мандрівка на орбіту стала четвертою. «Союз МС-26» стартував до Міжнародної космічної станції у вересні минулого року. Тож на орбіті ветеран космічних місій провів 220 діб. Там він разом із колегами досліджував дезінфекцію води, ріст рослин та процес горіння у невагомості.

За цей час Петтіт встиг облетіти Землю 3520 рази, подолавши при цьому 150 млн км, що приблизно дорівнює відстані від Землі до Сонця. Загалом же за свою 29-річну кар’єру він провів у космосі 18 місяців.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа