Знайдена наймолодша пара астероїдів у Сонячній системі

2019 PR2 та 2019 QR6 є наймолодшою парою астероїдів у Сонячній системі. Вони утворились менш ніж 300 років тому. Вчені підозрюють, що раніше ці об’єкти були кометою.

Наймолодша пара астероїдів
Наймолодша пара астероїдів. Джерело: UC Berkeley/SETI Institute

Астероїди, що утворилися 270 років тому

Дослідження, опубліковане Інститутом астрономії Чеської академії наук, свідчить, що пара астероїдів 2019 PR2 та 2019 QR6 утворилася лише 270 років тому у процесі розпаду більшого тіла. Цю пару відкрили 2019 року відразу дві команди астрономів — на Гаваях та в Аризоні. Ще тоді вони звернули увагу на сильно еліптичну орбіту, що є незвичним для близькоземних об’єктів.

Нині вчені придивилися до цих астероїдів ближче. Виявилося, що більший із них має розмір 620 м, а його напарник — удвічі менший. При цьому в обох об’єктів дуже схожа відбивна здатність поверхні. Це свідчить про те, що і склад у них приблизно однаковий.

Астрономи впевнені, що і 2019 PR2, і 2019 QR6 утворилися в результаті розпаду одного й того ж тіла. Моделювання показало, що сталося це приблизно 270 років тому. Отже, ця пара астероїдів є наймолодшою в Сонячній системі. Причиною розпаду, скоріше за все, було швидке обертання об’єкта, що розпався.

Пара астероїдів — колишня комета

Увесь матеріал астероїдів, які ми бачимо, утворився на початку існування Сонячної системи. Відтоді нові великі тіла не утворювалися — лише відбувався розпад на дрібніші. Виникає питання: чому тіло, що породило 2019 PR2 та 2019 QR6, пережило сотні мільйонів років і розпалося тільки 300 років тому? Тим більше, що низку характеристик цієї пари простим розпадом великого каменя пояснити неможливо.

Астрономи знайшли пояснення. 2019 PR2 та 2019 QR6 утворилися не з астероїда, а з комети. Вона залетіла з хмари Оорта у внутрішню частину Сонячної системи, деякий час оберталася по своїй орбіті, а потім була зруйнована сонячним вітром. Щоправда, у самої пари астероїдів кометної активності не спостерігається. Можливо, її вдасться побачити при їхньому наступному зближенні із Землею. Станеться це 2033 року.

За матеріалами www.sciencealert.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine