Найкращі знімки місії LRO

Десять років тому, 19 червня 2009 р. з космодрому на мисі Канаверал було запущено ракету Atlas V. Вона відправила до Місяця автоматичну станцію LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

За десять років своєї місії LRO встановив ряд знакових досягнень, які навіки вписали його в історію космонавтики. Він став найбільш довгопрацюючим апаратом на селеноцентричній орбіті. Також саме йому належить рекорд із кількості наукових даних, переданих міжпланетною станцією. Їх аналіз дозволив ученим зробити ряд відкриттів, які суттєво доповнили наші знання про вірного супутника нашої планети.

Звичайно ж, не можна не згадати й про зроблені місією детальні фотографії місячної поверхні. LRO передав безліч разючих зображень головних місячних пам’яток – гірських масивів, ударних кратерів, борозен, застиглих лавових потоків і т. д. Завдяки LRO ми побачили сліди, залишені астронавтами експедицій Apollo, радянські місяцеходи, а також місця посадки та падінь.

На честь десятирічного ювілею місії ми зробили добірку із най знакових зображень LRO. На них можна побачити кратери Аристарха, Тихо, списи вічного світла, місце посадки Apollo 11, «Місячник-1», місячну тінь на земній поверхні та навіть Марс.

В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму