Найкращі знімки місії LRO

Десять років тому, 19 червня 2009 р. з космодрому на мисі Канаверал було запущено ракету Atlas V. Вона відправила до Місяця автоматичну станцію LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

За десять років своєї місії LRO встановив ряд знакових досягнень, які навіки вписали його в історію космонавтики. Він став найбільш довгопрацюючим апаратом на селеноцентричній орбіті. Також саме йому належить рекорд із кількості наукових даних, переданих міжпланетною станцією. Їх аналіз дозволив ученим зробити ряд відкриттів, які суттєво доповнили наші знання про вірного супутника нашої планети.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Звичайно ж, не можна не згадати й про зроблені місією детальні фотографії місячної поверхні. LRO передав безліч разючих зображень головних місячних пам’яток – гірських масивів, ударних кратерів, борозен, застиглих лавових потоків і т. д. Завдяки LRO ми побачили сліди, залишені астронавтами експедицій Apollo, радянські місяцеходи, а також місця посадки та падінь.

На честь десятирічного ювілею місії ми зробили добірку із най знакових зображень LRO. На них можна побачити кратери Аристарха, Тихо, списи вічного світла, місце посадки Apollo 11, «Місячник-1», місячну тінь на земній поверхні та навіть Марс.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів