Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували його новий знімок. Зображення демонструє спіральну галактику NGC 3511.

NGC 3511 розташована на відстані 43 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Чаші. Вона являє собою спіральну галактику перехідного типу. Такі об’єкти займають проміжне положення між спіральними галактиками з перетинкою, на кшталт нашого Чумацького Шляху, і галактиками без перетинок.

Зазнімкована Hubble галактика, також цікава своєю орієнтацією. Вона нахилена приблизно на 70 градусів відносно Землі. У цьому плані вона теж є проміжною між галактиками, поверненими до нас «обличчям», знімки яких у всіх подробицях показують їхню складну структуру, та галактиками, які видно з боку, і демонструють лише свої щільні, сплюснуті диски.
Кута огляду NGC 3511 достатньо, щоб розглянути два її дифузні спіральні рукави, а також тьмяну перетинку. У центрі галактики ховається чорна діра, чия маса становить від 1,3 до 6,2 млн сонячних. Це можна порівняти з масою чорної діри Стрілець А*, яка розташована в ядрі Чумацького Шляху.
Знімкування NGC 3511 відбулося під час дослідження циклу зореутворення в прилеглих галактиках. У межах цієї програми Hubble фіксує зовнішній вигляд 55 галактик за допомогою п’яти фільтрів, що пропускають світло різних довжин хвиль.
На світлинах Hubble можна побачити безліч червоних областей. Вони відповідають гігантським водневим хмарам, що усіяли спіральні рукави NGC 3511. Деякі з них закручені навколо скупчень яскравих блакитних зір, чиє потужне випромінювання іонізує їх і змушує світитися. Hubble допоможе астрономам скласти каталог і виміряти точний вік цих зір. Зазвичай він не перевищує кількох мільйонів років за маси в кілька разів більшої, ніж у Сонця.
За матеріалами Esahubble