На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти

Місія Polaris Dawn побила рекорд висоти орбіти для навколоземної пілотованої місії, який тримався з 1966 року. Вона віддалилася від Землі на відстань у 1400,7 км.

Polaris Dawn був запущений 10 вересня. Незабаром після старту екіпаж розпочав реалізацію дводенного протоколу з підготовки до майбутнього виходу у відкритий космос. Протягом цього часу тиск у кораблі Crew Dragon повільно знижуватиметься, а рівень кисню підвищуватиметься, що сприятиме видаленню азоту з кровоносної системи екіпажу. Це допоможе знизити ризик розвитку декомпресійної хвороби. Паралельно з цим, чотири астронавти виконали першу серію наукових експериментів і протестували систему Starlink.

Спочатку Polaris Dawn був виведений на орбіту з висотою апогею 195 км і висотою перигею 1,216 км (це приблизно втричі вище висоти орбіти МКС). Під час одного з витків корабель здійснив свій перший проліт через Південно-Атлантичну аномалію. Її можна порівняти зі своєрідною «вм’ятиною» в магнітному полі Землі. У цьому регіоні воно значно слабше, що дає змогу більшій кількості високоенергетичних частинок із космосу проникати ближче до нашої планети. Вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів і роботу бортового обладнання є однією з основних цілей Polaris Dawn.

Знімок Землі, зроблений місією Polaris Dawn. Джерело: SpaceX

Після того як екіпаж завершив заплановану на перший день роботу і розташувався на відпочинок, Crew Dragon виконав маневр, під час якого підняв висоту апогею своєї орбіти до 1400,7 км. Отже, корабель побив рекорд висоти в 1372 км, встановлений ще 1966 року місією Gemini. На більшу відстань від нашої планети віддалялися лише 24 астронавти, які літали до Місяця в межах програми Apollo. Востаннє це сталося 1972 року.

Протягом свого другого дня екіпаж Polaris Dawn продовжить збирати дані про радіаційний стан, а також готуватися до виходу у відкритий космос. Він призначений на 12 вересня. Операція відбудеться на висоті 700 км і буде транслюватися в прямому ефірі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів