На SpaceX подали скаргу за звільнення працівників

Національна рада з трудових відносин США (NLRB) розглядає скаргу проти SpaceX від восьми колишніх співробітників, які стверджують, що їх незаконно звільнили за поширення відкритого листа всередині компанії.

Ілон Маск — керівник SpaceX
Ілон Маск — керівник SpaceX. Джерело: NASA/Aubrey Gemignani

Скарга працівників

3 січня NLRB подала офіційну скаргу проти SpaceX. У ній об’єднано вісім справ окремих людей, звільнених компанією в листопаді 2022 року. Вони стверджували, що їх звільнили за діяльність, яка є законною згідно з Національним законом про трудові відносини.

Справа ця розпочалася у червні 2022 року, коли в електронній системі компанії був поширений відкритий лист із закликом до SpaceX дистанціюватися від діяльності в соціальних мережах її генерального директора Ілона Маска. «Поведінка Ілона в публічній сфері часто відволікає і бентежить нас, — йдеться в листі. — Як наш генеральний директор і найвідоміший представник, Ілон вважається обличчям компанії. Кожен твіт, який надсилає Маск, де-факто є публічною заявою від усіх нас». 

У скарзі додається, що SpaceX  створила у працівників враження, що їхня узгоджена правозахисна діяльність перебуває під наглядом з боку компанії.

Конфлікт всередині компанії

Деяких співробітників, які підписали лист, SpaceX звільнила одразу, а деяких — згодом. У скарзі NLRB зазначається, що посадові особи SpaceX, чиї імена також відредаговані, неявно пропонували працівникам звільнитися, якщо вони бажають брати участь в узгоджених правозахисних заходах. 

NLRB дійшла висновку, що SpaceX втручалася, обмежувала і примушувала співробітників не користуватися правами, гарантованими Національним законом про трудові відносини. Агентство шукає засоби правового захисту, які включають навчання менеджерів космічної компанії щодо цього закону і надсилання листів з вибаченнями звільненим працівникам. У скарзі не вказано жодних грошових відшкодувань, але додається, що рада директорів шукає інших засобів правового захисту, які можуть бути справедливими й належними для виправлення несправедливих трудових практик, про які йшлося у скарзі.

Реакція SpaceX на скаргу робітників

SpaceX не прокоментувала скаргу, але має до 17 січня подати офіційну відповідь до NLRB. Слухання за апеляцією заплановане на 5 березня, але компанія закликає сторони докласти зусиль для врегулювання конфлікту до цього часу.

SpaceX не зробила жодних очевидних кроків, щоб задовольнити прохання колишніх співробітників відокремитися від діяльності Ілона Маска в соціальних мережах. Можливо, вона навіть наблизилася до цього, особливо після придбання її власником Twitter у жовтні 2022 року. Таким чином, компанія консолідувала свою діяльність у соціальних мережах, а також прямі трансляції запусків у соцмережі X (колишній Твіттер).

За матеріалами spacenews

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine