На Сонці стався спалах категорії X2.3

Сонячна пляма AR 3883 породила потужний сонячний спалах. Він уже викликав появу радіоперешкод на Землі.

Спалах на Сонці
Спалах на Сонці. Джерело: NASA / SDO / Helioviewer

Потужний спалах на Сонці

Сонячний спалах класу X стався в регіоні сонячної плями AR 3883 о 15:40 ранку за київським часом (13:40 за Гринвічем) у середу вранці (6 листопада). Сонячні плями — це темні, холодні місця на Сонці, які мають розмір планет і показують, де сильне магнітне поле Сонця підіймається до його поверхні. Це був найсильніший спалах в області сонячних плям.

Як повідомляє Spaceweather.com, вчені чекають на отримання даних від коронографа на спільному космічному апараті NASA / Європейської космічної агенції Solar and Heliospheric Observatory (SOHO), щоб визначити, чи вплине корональний викид маси на Землю. Він складається з магнітного поля і плазмових шлейфів, і якщо вони досягнуть нашої планети, то можуть призвести до геомагнітної бурі, яка, можливо, спричинить полярні сяйва, також відомі як північне сяйво.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Класифікація сонячного спалаху

Сонячні спалахи класифікуються за 4-рівневою шкалою, де кожен клас у десять разів потужніший за попередній. Спалахи класу X є найпотужнішими, а клас нижче — клас M. Число, яке супроводжує літеру, позначає потужність окремого спалаху, в цьому випадку — 2.3.

За даними Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), за шкалою космічної погоди спалах мав рівень R3-Strong. Ця шкала є специфічною для радіоактивних відключень і позначає різні види впливу сонячних спалахів на Землю. 

Радіочастотні перешкоди

У цьому випадку, при такій інтенсивній кількості ультрафіолетового (УФ) випромінювання, що супроводжувало спалах, за ним сталося короткохвильове радіовідключення, яке порушило високочастотні радіосигнали в різних частинах Атлантичного океану в Південній півкулі, в тому числі у Південній Америці та Африці.

Синоптики SWPC кажуть, що Сонце ще не засинає. Залишається підвищена ймовірність нових спалахів силою R1-R2 (від малої до помірної), а також ймовірність нових подій на рівні R3.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів