На поверхні Бенну знайдені метеорити з Вести

Вивчаючи знімки поверхні астероїда Бенну (101955 Bennu), зроблені автоматичним апаратом OSIRIS-REx, співробітники групи супроводу місії звернули увагу на шість великих валунів. Вони розташовані в південній півкулі та екваторіальних широтах малого тіла, їхні розміри лежать у діапазоні від 1,5 до 4,3 м. Камені привернули увагу своїм альбедо: вони мають набагато яскравіший вигляд, ніж інша поверхня Бенну.

Яскраві кругляки на поверхні астероїда Бенну. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Спектральний аналіз показав, що незвичайні вкраплення містять піроксен. Особливість цього мінералу полягає в тому, що він формується в умовах високих температур. Але річ у тім, що решта Бенну складається з матеріалів, багатих на гідроксильні сполуки. А це означає, що вони не піддавалися сильному нагріванню. Отже, знайдені камені, найімовірніше, є метеоритами.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На думку вчених, їхнє найімовірніше джерело — астероїд Веста (4 Vesta). За спектральними характеристиками її поверхня дуже схожа на валуни, виявлені OSIRIS-REx. Згідно з робочою версією, у далекому минулому вони були вибиті з поверхні цього астероїда та згодом впали на Бенну.

Варто зазначити, що Веста вважається родоначальницею цілої групи тіл, яка об’єднує майже всі відомі об’єкти спектрального класу V, розташовані в її околицях. За оцінками астрономів, до цього сімейства належать приблизно 6% астероїдів Головного поясу.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів