На південному полюсі Місяця знайшли гравітаційну аномалію

Басейн «Південний полюс — Ейткен» є найбільшою підтвердженою ударною формацією на Місяці. Його розміри досягають 2400 × 2000 км, а перепад висот від найглибших точок дна до найвищих точок валу — 16 км. Вважається, що ця структура утворилася внаслідок зіткнення з великим астероїдом (протопланетою), яке відбулося 4,2 — 4,3 млрд років тому.

Команда американських учених вирішила провести детальне дослідження басейну «Південний полюс — Ейткен». Для цього вони скористалися даними про місячну топографію, а також відомостями про гравітаційне поле нашого природного супутника, зібраними місією GRAIL. Аналіз виявив у цьому районі гравітаційну аномалію, центр якої розташований на глибині сотень кілометрів під поверхнею.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На думку дослідників, найімовірніше, аномалія пов’язана з ударною формацією. У статті, опублікованій у журналі Geophysical Research Letters, вони висловили припущення, що її джерелом можуть бути залишки, небесного тіла, які утворили кратер. Комп’ютерне моделювання показало, якщо імпактор мав залізо-нікелеве ядро, його речовина справді могла розподілитися у верхніх шарах місячної мантії, створивши там надлишок гравітуючої маси.

Топографічна карта басейну Південний полюс – Ейткен. Коло позначає межі гравітаційної аномалії. Джерело: NASA/Goddard Space Flight Center/University of Arizona

Втім, є й альтернативне пояснення феномену. Додаткова маса також може бути пов’язана з надзвичайно великим скупченням щільних оксидів важких металів, яке утворилося в процесі охолодження та подальшого застигання магматичного океану, який колись покривав Місяць.

За матеріалами https://phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів