На Марсі знайшли новий кратер

Новини астрономії, астрофізики та космології

Усі тіла Сонячної системи зазнають постійного метеоритного бомбардування. Але наша планета має досить щільну газову оболонку, тому абсолютна більшість «космічних гостей» згорають у верхніх шарах атмосфери, не долітаючи до поверхні.

15-метровий кратер, що утворився на Марсі між вереснем 2016 і лютим 2019 р. Знімок станції MRO. Джерело: NASA/JPL/University of Arizona

У цьому аспекті Марс серйозно відрізняється від Землі, його атмосфера на два порядки розрідженіша. Крім того, на Червоній планеті практично відсутня тектонічна активність (і порівняно слабка вітрова ерозія), що «стирає» сліди космічних ударів. У результаті новоутворені кратери зазвичай добре виділяються на тлі навколишньої місцевості.

За час роботи місії MRO планетологи неодноразово ідентифікували нові марсіанські кратери. Нещодавно їхній список поповнився ще одним об’єктом. Вивчивши зображення, отримані автоматичним розвідником 17 квітня поточного року, вчені виявили «свіжу» 15-метрову вирву, розташовану на південь від долини Марінера.

За словами вчених, це одна з найбільших марсіанських ударних формацій, що утворилися за роки роботи MRO. За попередніми оцінками, тіло-імпактор мало поперечник близько 1,5 м. Зіткнення сталося десь у проміжку між вереснем 2016 і лютим 2019 року.

Знімок MRO у всіх деталях демонструє структуру кратера та сліди, залишені викинутою речовиною. Удар підняв шар пилу та піску, що покриває марсіанську поверхню, оголивши базальтові породи. Також на фото помітні характерні блакитні області. Вчені припускають, що це можуть бути підповерхневі поклади водяного льоду.

За матеріалами https://www.space.com