На Церері є передумови для позаземного життя

Колись давно удар метеорита пробив діру в резервуарі з органічними сполуками на карликовій планеті Церера. Нещодавно вчені провели низку експериментів, з’ясували, як саме це сталося, і встановили, що там варто пошукати інопланетне життя.

Церера
Церера. Джерело: NASA/JPL-Caltech/UCLA/MPS/DLR/IDA

Органічні речовини на Церері

17 жовтня на зустрічі Американського геологічного товариства була представлена доповідь, автори якої стверджують, що вірогідність знайти життя на Церері може бути значно вищою, ніж вважалося досі. Це небесне тіло є найбільшим у Головному поясі астероїдів.

Карликова планета Церера кілька років тому досліджувалася апаратом Dawn. 2017 року від нього були отримані дані, що поблизу від великого кратера діаметром 51,5 км є органічні сполуки. Вчені довго намагалися встановити, звідки взялися ці молекули, й, зрештою, дійшли висновку, що вони утворилися прямо там.

«Ми виявили, що органічні речовини можуть бути більш поширеними, ніж повідомлялося спочатку, і що вони, здається, стійкі до впливу умов, які є на Церері», — розповів Хуан Різос, астрофізик з Інституту астрофізики Андалусії в Іспанії та співавтор нового дослідження.

Що пережила Церера в минулому

Вчені припустили, що поява органіки на Церері якось пов’язана із зіткненнями, які вона пережила в минулому. Для цього вони використали випробувальну установку Vertical Gun Range, розташовану на полігоні NASA у Каліфорнії. Вона використовується для того, аби моделювати космічні зіткнення. Дослідження на ній допомогло дізнатися, на що були схожі зіткнення в її минулому.

Крім того, вчені об’єднали дані з камери та спектрометра Dawn. Маючи цю інформацію, вони змогли детально розібратися з тим, як вміст органічних молекул корелює зі слідами метеоритних ударів. Дослідники встановили, що їх найбільше поряд із найдавнішими кратерами на поверхні Церери.

Причини цього вони поки що не дуже розуміють, але припускають, що в минулому достатньо великий метеорит міг пробити діру у внутрішньому резервуарі, повному води та вуглеводнів. Тож цих сполук на поверхні Церери має бути чимало.

Цей висновок особливо цікавий з огляду на те, що місія до цього небесного тіла є у пропозиціях науковців NASA на найближче десятиліття. Цілком можливо, що зразки, які вона поверне з Церери, міститимуть не тільки органічні молекули, а й позаземне життя.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії