Минулий червень знову виявився найспекотнішим в історії Землі

Місяць, що нещодавно закінчився виявився найспекотнішим в історії Землі червнем. Він побив встановлений минулого року рекорд і цілком може статися так, що рекорди триватимуть й надалі попри те, що океанічні течії сприятимуть охолодженню планети.

Червень знову став рекордним в плані температури
Червень знову став рекордним в плані температури. Джерело: phys.org

Спекотний червень

Європейська служба відстеження зміни клімату Copernicus повідомила, що червень 2024 року встановив черговий температурний рекорд. Глобальна температура на Землі (тобто середня температура, виміряна в різних її точках протягом доби) виявилася вищою, ніж у будь-якому шостому місяці року за всю історію спостережень.

Це почалося ще минулого року, коли червень 2023 року виявився найспекотнішим за всю історію метеорологічних спостережень. Потім був липень, який у масштабах усієї Землі взагалі зазвичай був найспекотнішим. Тож температурний рекорд, встановлений тоді, взагалі є найвищим за показниками глобальної температури, зафіксованими за весь час спостережень.

Відтоді кожен наступний місяць виявлявся рекордним порівняно з попередніми роками. Тобто червень 2024 року виявився 13 у черзі найспекотніших місяців, які йдуть поспіль. Учені вважають, що навіть якщо ця черга і перерветься, це все одно свідчить про те, що розігрів планети стає неконтрольованим.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 (179) 2020

До товару

Що чекати далі

Чималий внесок у 13-місячну низку рекордів зробило Ель-Ніньо, яке спостерігалося наприкінці 2023 року. Це явище полягає в піднятті в Тихому океані теплої течії, яка нагріває повітря біля поверхні. Унаслідок цього глобальна температура зростає без жодного впливу людини.

Проте Ель-Ніньо вже закінчилося. Незабаром має з’явитися його протилежність — холодна течія Ла-Нінья. Але температура на планеті все ще б’є рекорд за рекордом. Від спеки неймовірно страждають Індія, Саудівська Аравія, США та Мексика. Водночас у Кенії, Китаї, Афганістані та Бразилії йдуть нищівні зливи.

Цей факт також пов’язаний з температурою, оскільки опади утворюються з води, що випаровується з поверхні океану. А її температура залишається рекордно високою вже 15 місяців. Що стосується глобальної температури повітря, то протягом останніх 12 місяців вона в середньому на 1,64°C вища за доіндустріальний рівень.

І це при тому, що 2015 року в Парижі представники 192 країн погодилися, що треба не допустити її підвищення більш ніж на 1,5°C до 2050 року. Науковці зазначають, що показники, які спостерігаються, все ще занадто короткострокові, щоб говорити, що угода не виконується. Однак ознаки справді тривожні й шанс кліматичної катастрофи весь час збільшується.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів