Представники європейської служби клімату Copernicus заявляють, що середньодобова температура на Землі у неділю, 21 липня, виявилася найвищою за весь час спостережень. Цей день став офіційно найспекотнішим в історії нашої планети. Проте рекорд може бути побитий ще раз.
Найспекотніший день в історії Землі
Температура на Землі продовжує бити все нові й нові рекорди. Служба клімату Європейського Союзу Copernicus, яка веде спостереження за погодою з 1940 року, повідомляє, що неділя 21 липня стала найспекотнішим днем за всю історію спостережень.
Мова про середньодобову температуру на планеті. Для того, аби її визначити, вчені протягом доби вираховують, наскільки гарячим або холодним є повітря в кожному регіоні Землі, а потім знаходять середнє арифметичне.
Зафіксована у неділю рекордна температура становить 17,09°С. Це може здатися не таким вже і великим значенням, проте треба зважати на те, що при його підрахунку використовувалися дані й із крижаної Антарктиди, де зараз середина зими.
Скільки протримається рекордна неділя
Отримане в неділю рекордне значення температури лише на 0,01°С вище за минулорічний рекорд. Проте вчені кажуть, що воно може бути перевищене вже цього тижня. Саме так сталося і минулого року, коли історичні максимуми перевищувалися кілька днів поспіль з 3 по 6 липня.
Взагалі ж у масштабах Землі місячні рекорди середньої температури продовжуються вже 13 місяців поспіль. Цього разу хвилі спеки накривають Північну Америку, Європу та росію. Тож цей рік із великою долею ймовірності виявиться теплішим за попередній.
Щодо причин стрімкого підвищення температури називаються різні версії. Зокрема, згадується тепла течія Ель-Ніньйо, яка вийшла на поверхню. Вона нагрівала планету протягом цієї зими, тому багато хто очікує, що 2024 рік буде спекотніший за 2023-й.
Ель-Ніньйо скінчилося ще у квітні, однак не дуже схоже, що планета охолоджується. Цілком можливо, що глобальне потепління відбувається значно швидше, ніж вважалося досі.
За матеріалами www.reuters.com