«Луна-25» пройшла акустичні випробування

Фахівці РКК «Енергія» провели серію акустичних випробувань спускального модуля, міжпланетного апарата «Луна-25» з метою перевірки його здатності витримувати вібрації, яких він буде зазнавати під час запуску і виходу на орбіту.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Для тестів використовувалася камера, встановлена на окремому фундаменті. Товщина її стінок становить пів метра, всередині є отвори у формі акустичних рупорів. Вона дає змогу досягти рівня звуку в 160 децибелів (у незахищеної людини такий рівень може спричинити розрив легенів і барабанних перетинок). Сила впливу звукових коливань на апарат визначається за допомогою встановлених на ньому датчиків, з’єднаних дротами з контрольними станціями.

Згідно із заявою, опублікованою на сайті Держкорпорації «Роскосмос», тести завершилися успіхом. Інформація з датчиків і подальший візуальний огляд показали, що посадковий апарат витримав вібрації.

«Луна-25» повинна буде сісти в південному приполярному регіоні нашого природного супутника в районі кратера Богуславський. Її головними завданнями стануть дослідження складу та властивостей реголіту (насамперед — оцінювання масової частки замерзлої води та летких речовин у місячному ґрунті), а також вивчення місячної екзосфери — дуже розрідженої газової оболонки Місяця. Наразі запуск місії заплановано на осінь поточного року.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів