Фахівці РКК «Енергія» провели серію акустичних випробувань спускального модуля, міжпланетного апарата «Луна-25» з метою перевірки його здатності витримувати вібрації, яких він буде зазнавати під час запуску і виходу на орбіту.
Для тестів використовувалася камера, встановлена на окремому фундаменті. Товщина її стінок становить пів метра, всередині є отвори у формі акустичних рупорів. Вона дає змогу досягти рівня звуку в 160 децибелів (у незахищеної людини такий рівень може спричинити розрив легенів і барабанних перетинок). Сила впливу звукових коливань на апарат визначається за допомогою встановлених на ньому датчиків, з’єднаних дротами з контрольними станціями.
Згідно із заявою, опублікованою на сайті Держкорпорації «Роскосмос», тести завершилися успіхом. Інформація з датчиків і подальший візуальний огляд показали, що посадковий апарат витримав вібрації.
«Луна-25» повинна буде сісти в південному приполярному регіоні нашого природного супутника в районі кратера Богуславський. Її головними завданнями стануть дослідження складу та властивостей реголіту (насамперед — оцінювання масової частки замерзлої води та летких речовин у місячному ґрунті), а також вивчення місячної екзосфери — дуже розрідженої газової оболонки Місяця. Наразі запуск місії заплановано на осінь поточного року.
За матеріалами https://www.roscosmos.ru