Місія Artemis І успішно стартувала

Випробувальна місія Artemis І успішно стартувала з космодрому на мисі Канаверал вранці 16 листопада. Ракета SLS вивела на орбіту космічний апарат Orion та додаткове корисне навантаження.

Старт Artemis І
Старт Artemis І. Джерело: NASA/tech.liga.net

Успішний старт Artemis І

Перша місія за програмою з повернення людей на Місяць розпочалася. 16 листопада о 8:47 за київським часом із космодрому на мисі Канаверал була запущена ракета Space Launch System (SLS). Вона вивела на орбіту космічний апарат Orion, європейський службовий модуль та додаткове корисне навантаження.

Ця місія є випробувальною. На борту немає жодної живої істоти. Основною задачею першого польоту є випробування техніки, від якої вже у наступній місії, запланованій приблизно за рік, будуть залежати людські життя.

Запуск відбувся згідно з планом, одразу після того, як відкрилося чергове стартове вікно — проміжок часу, коли взаємне розташування Землі та Місяця дозволяє здійснити політ за розробленою траєкторією.

За кілька хвилин після старту від ракети відділилися два прискорювачі на твердому паливі й, відповідно до програми польоту, упали в океан. Прискорення продовжилося за допомогою основного блоку з чотирьох рушіїв. Однак невдовзі корисне навантаження від’єдналося від головного блоку.

Початок польоту

Після того, як Orion опинився на орбіті Землі, розпочалася його власна місія. Корисне навантаження має свій двигун. Коли апарат розгорнув сонячні панелі, на борту з’явилося живлення.

Далі за програмою польоту буде увімкнення двигунів, які виведуть апарат на траєкторію до Місяця. Досягнувши останнього, корабель розділиться. Численні малі апарати, які складають його вторинне навантаження, полетять виконувати власні місії, а сам Orion здійснить серію складних маневрів біля супутника Землі.

Загалом його політ триватиме 26 діб. На початку грудня він має повернутися на Землю, його капсула здійснить м’яку посадку із застосуванням парашутів. Саме так наступного разу відбуватиметься і пілотований політ.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада