Місце загибелі динозаврів із космосу (фото)

Представлене зображення було зроблене одним із членів екіпажу МКС. На ньому зафіксоване північно-західне узбережжя півострова Юкатан. 65 млн років тому він узяв на себе удар космічного тіла діаметром близько 10 км. Згідно з найпопулярнішою на сьогодні версією, саме ця подія призвела до масового вимирання земних видів, зокрема й динозаврів.

Юкатан из космоса
Півострів Юкатан (фото екіпажу МКС). Джерело: NASA

Наразі на цій території розташований національний парк. Зроблена з космосу фотографія демонструє мальовничий краєвид. Ми можемо побачити темно-зелені мангрові ліси, що оточують дрібні естуарії, які досягають Мексиканської затоки. Припливи й відливи океанічних течій зважують осадові відкладення, надаючи дрібним солонуватим гирлам оранжевого та червонувато-коричневого забарвлення.

На деякій відстані від узбережжя розташовані карстові вирви, так звані сеноти. Цей тип рельєфу утворюється, коли вуглекислота в ґрунтових водах розчиняє вапнякові породи, що призводить до їхнього обвалення та утворення природних провалів. Сеноти відфільтровують сіль із морської води, створюючи резервуари, які використовувалися як ресурси прісної води з часів цивілізації мая.

Юкатан из космоса
Півострів Юкатан (фото супутника Terra). На знімку можна побачити кільце сенотів, яке відповідає межі давнього ударного кратера Чикшулуб. Джерело: NASA

Сеноти півострова Юкатан є наочним свідченням стародавньої катастрофи, що вбила динозаврів. Вони окреслюють межу кратера Чикшулуб, який сформувався внаслідок падіння небесного тіла. Вважається, що початковий діаметр вирви становив 180 км, а її глибина досягала 20 км. У 2021 році супутник Terra зробив ширшу оглядову світлину півострова Юкатан, де можна розглянути кільце сенотів.

Нагадаємо, що недавно повз Землю пролетів астероїд розміром із дві Київські телевежі.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine