Microsoft розширює екосистему Azure Space

Технічний гігант уклав та подовжив низку угод, які дозволять надалі отримувати цінні дані та створювати ефективні рішення для клієнтів.

Microsoft планує затвердити свої позиції у космічному секторі. Днями компанія представила нові продукти Azure Space та оголосила про партнерство з Airbus, Kongsberg Satellite Services, STE iDirect, Orbital Insight, ESRI та Blackshark.ai.

У межах угоди з Airbus Microsoft планує перенести супутникові зображення високої роздільної здатності Airbus і кутомісні дані в Azure Maps, платформу геопросторових служб Microsoft. Зокрема, Airbus надасть дані зі своїх супутникових зображень з роздільною здатністю Spot 1,5 м, Pleiades 50 см і Pleiades Neo 30 см, а також дані про висоту, підготовлені для ортокорекції з WorldDEM4Ortho. Нещодавно Airibus також отримала контракт на створення мисливця за екзопланетами

Окрім того, Microsoft налагодила партнерські відносини з ESRI, Orbital Insight і Blackshark.ai, стартапом, який спеціалізується на поєднанні супутникових зображень зі штучним інтелектом для створення цифрового близнюка Землі.

Microsoft проявила зацікавленість у космічному секторі в 2020 році, коли створила Azure Orbital — «наземну станцію як послугу». Azure Orbital переміщує супутникові дані у хмару для оброблення та зберігання.
Після тривалого тестування за допомогою приватних попередніх переглядів Microsoft готується запропонувати загальнодоступний попередній перегляд Azure Orbital. Microsoft також розширює своє партнерство з KSAT, щоб включити наземні станції KSATlite. Це дозволятиме клієнтам компанії мати єдину програму для керування цією глобальною мережею, що забезпечує простоту використання, а також ефективність.

До того ж Azure Space працює із ST Engineering iDirect «над рішеннями satcom для віртуалізованих модемів, які використовуватимуть клієнти Azure Orbital». Щоб продемонструвати потужність хмари та штучного інтелекту для покращення супутникових зображень, Microsoft розробила нові продукти. SpaceEye допомагає клієнтам створювати щоденні зображення, не використовуючи хмару.

За матеріалами SpaceNews