Компанія Microsoft разом з Лабораторією реактивного руху працює над плануванням зв’язку з космічними апаратами. Через збільшення потоку даних це завдання стає дедалі складнішим.

Microsoft долучається до Deep Space Network
Команда Microsoft Quantum долучається до роботи Лабораторії реактивного руху (JPL). Вона допоможе вченим планувати зв’язок із космічними апаратами у межах системи Deep Space Network. Зараз складання графіка так, щоб передачі даних не накладалися, займає у фахівців до двох годин на тиждень. Тепер цей час намагатимуться скоротити.
Deep Space Network — це американська мережа космічного зв’язку. Нещодавно до роботи цієї системи долучилася компанія Microsoft. Об’єм даних, що передаються, зростає. Зараз співробітники JPL використовують для цього Azure Quantum — сервіс Microsoft, створений для квантових обчислень та розв’язання складних багатоваріантних проблем.
Це тимчасове рішення, оскільки таке програмне забезпечення не оптимізувалося під задачі планування космічного зв’язку. Тому його розробник — команда Microsoft Quantum — розпочинає співпрацю з JPL, щоб на базі Azure створити програмний комплекс, який зможе розподілити потоки даних після їхнього багаторазового збільшення у порівнянні з сьогоднішніми.
Чому збільшився об’єм даних
Deep Space Network складається з гігантських антен, розташованих по всій земній кулі. Вони є у Каліфорнії, Австралії та Іспанії. Усі дані космічних апаратів, починаючи від супутників на орбіті й завершуючи марсоходами та зондами далеко за Поясом астероїдів, ідуть через них. Інформації збирається все більше, і її потоки зростають.
Антени фізично можуть приймати такий обсяг інформації. Але не тоді, коли сигнали накладаються один на одний. До того ж нові апарати збирають даних більше та передають їх більшими пакетами, ніж старі. Нова система допоможе не тільки узгодити усі ці розрізнені потоки, а й зробить їхній графік гнучкішим.
За матеріалами spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine