JPL готується розпочати складання зонда Europa Clipper

Лабораторія реактивного руху (JPL NASA) опублікувала пресреліз, присвячений процесу реалізації проєкту Europa Clipper. Його метою стане Європа — крижаний супутник Юпітеру, під поверхнею якого, ймовірно, прихований величезний океан.

         

Паливний бак апарата Europa Clipper. Джерело: NASA/GSFC Denny Henry

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На сьогодні багато ключових компонентів апарата вже зібрані або перебувають на стадії складання. Серед них — рушійна установка. Наразі команда інженерів з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса займається оснащенням її електронними компонентами та засобами зв’язку. У свою чергу, фахівці JPL завершують побудову «сховища» — спеціального відсіку з товстими стінками, який має захистити від радіації електроніку зонда.

Щодо приладів, то частина з них уже зібрана і проходить перші тести. Загалом Europa Clipper матиме дев’ять наукових інструментів. Отримані ними дані допоможуть ученим встановити характеристики підповерхневого океану Європи й оцінити його потенційну придатність для життя.

Europa Clipper (концепт). Джерело: NASA/JPL-Caltech

На наступному етапі компоненти зонда будуть доставлені у складальний цех JPL, де їх поступово з’єднають у єдине ціле. Очікується, що ця стадія триватиме до кінця 2022 року. Потім повністю зібраний апарат піддадуть низці стандартних тестів, покликаних засвідчити його готовність витримати умови перельоту в міжпланетному просторі.

Запуск зонда запланований на жовтень 2024 року. Попри те, що пандемія COVID-19 вплинула на терміни виготовлення окремих компонентів апарата, керівництво місії сподівається, що йому вдасться витримати намічений графік. Якщо нічого не завадить, Europa Clipper прибуде до своєї мети у квітні 2030 року.

За матеріалами: https://www.jpl.nasa.gov

Новини інших медіа
ESA розпочала створення революційної місії з пошуку гравітаційних хвиль
Вчені виявили над Антарктидою нейтринні аномалії
Falcon 9 створила примарну «медузу» у небі над США
Китай випробував систему порятунку екіпажу з місячного корабля
Найпотужніше світло у Всесвіті: астрономи побачили, як чорні діри «запалили» перші галактики
Тріумф астрономів: знайдено половину «зниклої» баріонної матерії Всесвіту
Підробка: конспірологи звинуватили Китай у фальсифікації космічної станції «Тяньгун»
Штучне сонячне затемнення в космосі: місія Proba-3 надіслала перший знімок
GIRO: мікрозонд NASA для гравітаційної томографії
Який телескоп зможе побачити Космічний світанок