JPL готується розпочати складання зонда Europa Clipper

Лабораторія реактивного руху (JPL NASA) опублікувала пресреліз, присвячений процесу реалізації проєкту Europa Clipper. Його метою стане Європа — крижаний супутник Юпітеру, під поверхнею якого, ймовірно, прихований величезний океан.

         

Паливний бак апарата Europa Clipper. Джерело: NASA/GSFC Denny Henry

На сьогодні багато ключових компонентів апарата вже зібрані або перебувають на стадії складання. Серед них — рушійна установка. Наразі команда інженерів з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса займається оснащенням її електронними компонентами та засобами зв’язку. У свою чергу, фахівці JPL завершують побудову «сховища» — спеціального відсіку з товстими стінками, який має захистити від радіації електроніку зонда.

Щодо приладів, то частина з них уже зібрана і проходить перші тести. Загалом Europa Clipper матиме дев’ять наукових інструментів. Отримані ними дані допоможуть ученим встановити характеристики підповерхневого океану Європи й оцінити його потенційну придатність для життя.

Europa Clipper (концепт). Джерело: NASA/JPL-Caltech

На наступному етапі компоненти зонда будуть доставлені у складальний цех JPL, де їх поступово з’єднають у єдине ціле. Очікується, що ця стадія триватиме до кінця 2022 року. Потім повністю зібраний апарат піддадуть низці стандартних тестів, покликаних засвідчити його готовність витримати умови перельоту в міжпланетному просторі.

Запуск зонда запланований на жовтень 2024 року. Попри те, що пандемія COVID-19 вплинула на терміни виготовлення окремих компонентів апарата, керівництво місії сподівається, що йому вдасться витримати намічений графік. Якщо нічого не завадить, Europa Clipper прибуде до своєї мети у квітні 2030 року.

За матеріалами: https://www.jpl.nasa.gov